Jste zde

Vybíráte byt v Praze? Nabídka se zmenšuje, ale stále je slušná

Zdroj: Shutterstock.com
Rozhodli jste se, že se usadíte v Praze a pořídíte si vlastní bydlení? Máte si z čeho vybírat! Respektive zatím, neboť dle statistik se počet nových developerských projektů stále snižuje.

25. 7. 2018

V posledním kvartále v metropoli vyrostlo nejméně nových bytů za poslední čtyři roky. Praha se rozkládá na téměř 500 kilometrech čtverečních a momentálně se dělí na 57 městských částí. Při výběru však buďte obezřetní, neboť zdaleka ne všechny lokality nabízí vysoký standard bydlení, jaký byste od hlavního města čekali.

Na co byste měli při výběru bytu myslet?

V Praze si na své přijde každý. Rostou zde byty pro bydlení, investiční byty i rodinné domky. Klíčovým předpokladem spokojenosti je ovšem výběr správné lokality, a to bez ohledu na to, za jakým účelem nemovitost kupujete.

Jednotlivé části metropole nabízí specifické výhody i nevýhody. Pro okrajové lokality jsou typické starší panelové domy, jejichž cena je oproti bytům v atraktivních lokalitách mnohem nižší. Odpovězte si však na otázku, zda vám počáteční úspora stojí za méně kvalitní prostředí a relativně velkou vzdálenost do centra.

Na druhé straně stojí lokality, které jsou sice od centra metropole blízko, ale obyvatele trápí znečištění a smog. Výběr je proto do značné míry otázkou priorit. Někomu může vyhovovat menší počet obyvatel na metr čtvereční a přítomnost zeleně.

Toužíte po prestižní adrese? Připlatíte si!

Obecně platí, že nejdražší nemovitosti jsou na takzvaných dobrých adresách. Metropole, stejně jako každé větší menší město, má určité části, které jsou považovány za lukrativní. Prodej luxusních bytů v Praze je zajímavý pro vyšší příjmovou skupinu a movitější cizince.

Ať už jsou vaše požadavky jakékoliv, poohlédněte se po svém novém bydlení na stránkách realitky Homeland.cz.