Jste zde

Rychlá půjčka na bydlení: Podle čeho si ji vybrat?

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Potřebujete a chcete bydlet kvalitně? Potom pamatujte na to, že bez peněz to zkrátka a jednoduše nepůjde. Pokud je potřebujete, je ideální sáhnout do svých úspor. Pokud je nemáte, je ideální cestou požádat si o některý z úvěrových produktů.

9. 11. 2016

Nejprve je dobré si ujasnit, kde si o půjčku požádáte. Pokud se bude jednat o banku, můžete často očekávat výhodnější úrokové sazby, ale na druhou stranu složitější vyřizovací proces. V mnoha ohledech však banky inovují, a tak není problém požádat si o bankovní půjčky online a na pobočce se stavit jenom kvůli podpisu smlouvy. Peníze vám banka pošle přímo na váš účet, nebo předá hotově.

Když chcete zvolit nebankovní společnost, můžete počítat s tím, že peníze získáte jednodušeji a rychleji, ale mohou být zatíženy vyšším úrokem. A co mají obě cesty společné? Je to třeba:

  • Možnost získat desetitisíce i miliony korun.
  • Možnost získat účelový i neúčelový úvěr.
  • Možnost financování jakéhokoliv záměru.

Zdroj: www.bigstockphoto.com

Roli hrají i podmínky získání

Těch jsme se lehce dotkli už výše. Podmínky získání rozhodují o tom, zda peníze dostaneme, nebo nikoliv. Pokud chceme mít jistotu toho, že nám finanční částku banka bez problémů schválí, může být dobrým řešením rychlá půjčka bez dokládání příjmů, stejně jako třeba půjčka bez registrů

V obou případech je ověřování minimální. V souvislosti s podmínkami získání je dobré hledět také na to, zda je potřeba ručitel, nebo konkrétní ručení. Zde platí, že čím více peněz budeme potřebovat, tím mohou být podmínky náročnější.

Hleďte i na splátky

Jakmile smlouvu o půjčce podepíšete, čeká vás už „jenom“ povinnost ji splácet. A právě na splátky doporučujeme hledět už v době, kdy o penězích uvažujete. Z jakého důvodu? Je to proto, abyste si dokázali skutečně správně nastavit splátkový kalendář. Zvolte takovou částku, kterou budete schopní každý měsíc, bez problémů a pravidelně splácet.

Na trhu je spoustu možností, jak si půjčit na vysněné bydlení. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Pokud si uděláme průřez trhem, potom je k dispozici řada možností. Jde-li o online půjčky každému, předpokládá se, že peníze budete muset splatit obvykle do měsíce od získání. Běžná spotřebitelská půjčka vám je dovolí nechat si jen třeba až několik let. Nejdéle lze vzhledem k částkám splácet hypotéky. U nich není problém lhůta, která je řádově v několika desítkách let.

Pozor na výhodnost

Tu doporučuje zohlednit většina expertů. Právě výhodnost půjčky má vliv na to, kolik celkově zaplatíte. Primárně mnoho lidí zajímá hlavně úroková sazba. To je určitě dobrý ukazatel, ale my musíme podotknout, že lepší je zohlednit RPSN. Jedná se o procentuální sazbu nákladů, které může obsahovat:

  • úrok jako takový
  • poplatky s půjčkou spojené
  • veškeré další účtované náklady

RPSN tedy obsahuje vše, co zaplatíte navíc, a je tedy ideálním ukazatelem toho, jak bude půjčka na bydlení výhodná. Nemusíme připomínat, že čím je tato hodnota nižší, tím pro vás samozřejmě lépe.

Možnosti využití

Při výběru půjčku nezapomínejte ani na to, jaké jsou možnosti jejího použití. Ideální jsou takzvané neúčelové půjčky, které mají výhodu v tom, že je možné využít je doslova na cokoliv. Takové dnes jsou téměř veškeré nebankovní půjčky, stejně jako je nabídne i segment bankovní. 

Druhou možností jsou půjčky účelové. Ty nás sice již omezují v konkrétním využití, ale na druhou stranu nabízejí nižší úrokové sazby i jednodušší získání. Obvykle dovolí financovat koupi nebo rekonstrukci nemovitosti, stejně jako i nákup vybavení, spotřebičů a celé řady dalších věcí.

Pozor i na poskytovatele

Rada na závěr se týká toho, že je dobré vždy prověřit poskytovatele, od kterého si peníze chcete vzít. Kromě těch férových, které reprezentují banky a velké nebankovní společnosti, se na současném trhu objevuje i celá řada podvodníků. Kdo jim naletí, může skončit jak bez půjčky, tak i v dluhové pasti. 

Ideální je v daném směru prověřit si poskytovatele třeba u známých a v okolí, stejně jako je vhodné prolustrovat si ho na internetu. Jedině tak budete mít jistotu, že nešlápnete vedle. Poté už si stačí podat žádost o úvěr. A jak? Samozřejmě tou nejjednodušší cestou – online.