Jste zde

Madonna prodává byt za 23,5 milionu dolarů. Chcete ho vidět?

Zdroj: Ed Yourdon (flickr.com)

Spojením několika bytů vznikl apartmán, do něhož se v roce 1991 nastěhovala slavná zpěvačka. Teď ho opouští.  Jak žije a čím se ráda obklopuje popová královna? A kam si pověsila obrázek od českého fotografa? Podívejte se na vlastní oči!

8. 2. 2013

Po rozvodu s hercem a režisérem Seanem Pennem hledala Madonna nové bydlení. Našla jej na kraji Central Parku na adrese 41 Central Park West. Původně se jednalo o tři samostatné bytové jednotky, jejichž spojením vznikla plocha o výměře 557,5 m². Rozkládá se v pátém a šestém patře starobylého domu a okna na jeho delší nejdelší straně míří přímo do parku.

Jak bydlí Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman? Přečtěte si o tom, že slavná chalupa nastávajícího prezidenta je vlastně přestavěný zámeček:

Podobu interiéru apartmánu navrhl Christopher Ciccone. Kdo ví, že se slavná zpěvačka narodila jako Madonna Louise Ciccone, tuší příbuzenský vztah. Jde o bratra, který se mimo jiné živí jako interiérový designér. Zvolil styl Art Deco, který se poprvé objevil ve dvacátých letech dvacátého století ve Francii.

Na stěně visí Čech

Výzdoba bytu vypadá opravdu luxusně, jak se sami přesvědčíte. Zdi zdobí obrazy, mezi nimiž nechybí díla Tamary Lempickové, čelní představitelky stylu Art Deco, v posilovně nedaleko rotopedu zase visí fotografie od Františka Drtikola. Místo nad jedním z krbů obsadil originál Salvadora Dalího. Pracovnu si zpěvačka obzvláště oblíbila, protože se v ní může kochat pohledem na svého oblíbeného Piccasa.

madonna-2

Popová diva se sice narodila v Bay City ve státě Michigan. Propadla ale kouzlu New Yorku, v němž i nadále žije. Klidné místo vedle parku vyměnila za lokalitu Upper East Side. Zdroj: deviantart.com

Madonna utratila spoustu peněz za renovaci, takže apartmán nyní vypadá opravdu moderně. Přitom je plný starobylých kousků nábytku a doplňků. Narazíme zde na ženský akt vyfocený ve třicátých letech, irské kobaltové zrcadlo z období kolem rou 1790 nebo různé staré židle a stolky.

Ohřát se dá u jednoho z pěti funkčních krbů, ochladit zase na některém z balkonů rozprostírajících se za francouzskými okny. Odsud je Central Park jako na dlani.

Kuchyně, jediná známka moderny

Všechny místnosti spojují dřevem lemované prosklené dveře, takže jednotný styl všech místností působí velmi kompaktně. Vymyká se jen kuchyně. Začíná prostornou vinotékou a pokračuje jako obyčejná kuchyně, Art Deco se této místnosti zcela vyhnulo. Trouba a digestoř z nerezové oceli, velká mikrovlnná trouba, vše nanejvýš praktické v bytě, kde jinak vítězí spíše estetika.

Jak si zařídíte kuchyni vy? Nabízíme trochu inspirace:

Jestliže si takový luxus neumíte představit, podívejte se ZDE na na fotografie přímo z bytu, který poslední dvě desetiletí Madonna obývala.

madonna-3

Manhattan, rozlohou nejmenší z pěti částí New York City, skrývá ve svých útrobách spoustu luxusních adres. Zdroj: storem (flickr.com)

Prodat luxusní byt není jednoduché, trvá to nezřídka i několik let. Na luxusních adresách navíc často o přijetí nového souseda rozhoduje i společenství ostatních nájemníků. Pokud nevíte co s přebytečnými miliony a myslíte, že v takovém výběru uspějete, neváhejte. Zavolejte Madonně, že apartmán s tak skvělým výhledem prostě musí být váš.

S pohledy do bytů slavných osobností jsme neskončili. Chcete mít přehled o tom, kdy vyjde další podobný článek? Připojte se k nám na Facebooku.