Jste zde

Dům Marlona Branda je na prodej. Slavný herec měl Hollywood jako na dlani

Zdroj: laurelviewdrive.com
Hollywodská hvězda první velikosti - Marlon Brando - bydlel na své poměry v poměrně malém domě. Má pouze tři ložnice, zato shlíží do losangeleského údolí. A teď je na prodej.

26. 2. 2015

Mnoho celebrit by si mohlo nad velikostí domu Marlona Branda povzdechnout - jenom tři ložnice, tři koupelny, garáž pouze pro dvě auta (zato včetně kamrlíku pro šoféra) a malý vinný sklípek. Na bazén je tu jen místo, nikdo ho ale zatím nezařídil. Kdo by to chtěl? No, my tedy ano. Celý pozemek má rozlohu přes 400 metrů čtverečních, je nedaleko od slavné ulice Sunset Strip plné restaurací, galerií a obchodů tak trendy, jak jen to jde.

Zdroj: laurelviewdrive.com

Dům byl postaven v roce 1926 a má středomořský ráz. Vytvořil ho A. F. Leicht, kterému se údajně přezdívá nejsvéráznější hollywoodský architekt této éry. Zvenčí vypadá jako vysoký hrad a jeho oblouky či obrovská okna navozují letní a slunečnou atmosféru, která perfektně zapadá do hollywoodského rázu.

Zdroj: laurelviewdrive.com

Krom nádherného obřího krbu zaujme určitě terasa s výhledem či schodiště s tepaným zábradlím, které se dnes už v moderních domech nevyskytuje. Podle specializovaných magazínů dodává domu právě tento detail starý hollywoodský glamour. Schodiště je navíc obloženo magnezitem, který se takto používal mezi lety 1920 až 1950 a architekty v této oblasti je velmi ceněný. 

Zdroj: laurelviewdrive.com

Před Marlonem Brandem zde bydlela také herečka Ann Miller známá například z filmu Mulholland Drive. Film byl pojmenovaný po slavné vyhlídkové silnici, která leží nedaleko tohoto sídla. A za kolik stojí tento dům opředený historií stříbrného plátna? Tři a půl milionu amerických dolarů - tedy podle aktuálního kurzu téměř osmdesát šest milionů korun.

Zdroj: laurelviewdrive.com

Výhled z domu je naprosto úchvatný. Nový majitel bude shlížet ze čtvrti Hollywood Hills na ta nejslavnější místa Los Angeles včetně jejího centra.