Jste zde

Skočte si do bublin: Vířivky mají pozitivní vliv na naše zdraví i náladu

Zdroj: Mountfield
Máte na zahradě hezké místečko, se kterým si však nevíte úplně rady? Co třeba zřídit si tu relaxační koutek s vířivou vanou?

28. 6. 2017

Uděláte hodně nejen pro své potěšení, ale i pro zdraví. „Vířivé vany, ať už jednodušší nafukovací nebo mnohem sofistikovanější s akrylátovou vanou, můžete umístit na terasu, k bazénu, pod pergolu nebo kamkoliv do zahrady,“ říká specialista na wellness vířivky Jakub Nováček ze společnosti Mountfield.

Pro zdraví a pohodu

Vířivky jsou z těchto důvodů čím dál oblíbenější. Teplá a intenzivní bublinková lázeň má totiž na lidské tělo blahodárné účinky. Pomáhá například při bolestech zad, kloubů a uvolňuje i ztuhlé svaly. Ale to není vše. Pravidelná hydromasáž odplavuje stres a přispívá k dobré psychické pohodě. Koneckonců lékaři umí vyjmenovat tucet dalších důvodů, proč si ji dopřávat. Jednoduše a kdykoliv v soukromí svého domova.

Vaší zahradě bude slušet i kvalitní nábytek: Údržba zahradního nábytku příliš času nezabere. Když víte, jak na to!

Stačí nafouknout…

Kdo upřednostňuje rychlou instalaci a možnost vířivku složit a přemístit jinam, ten sáhne po některém z nafukovacích modelů. Stačí pevný podklad, na němž bude vířivka stát, integrovaným kompresorem nafouknout těleso z odolného laminátovaného PVC a napustit vodu. 

Nafukovací vířivka je rychlým a snadným způsobem, jak si doma zřídit vlastní wellness koutek. Na snímku model Lay-Z-SPA Palm Springs s objemem 916 litrů. Zdroj: Purespa/Mountfield

Například do vířivky Purespa +Plus HWS 1100 se vejde až šest osob, takže v ní může po práci či sportu relaxovat i větší rodina. Ale k dispozici jsou i další modely. 

Voda se v těchto vířivkách ohřívá až na 40 °C a o smršť milionů bublinek se stará až 170 trysek. Vyznačují se také tichým provozem s nízkými náklady a k dostání jsou včetně výbavy, jako jsou například termokryt, ovládací panel a filtrační jednotka. 

Luxus plný zážitků – akrylátová vířivka

Miami, Bliss, Dream, Paradise, Bahamas a Fiji, to jsou názvy akrylátových van z aktuální nabídky společnosti Mountfield. „Tyto akrylátové vířivé vany ocení náročnější lidé. Jsou konstruovány a vybaveny tak, že si příjemné masáže můžete užívat po celý rok. Tedy i když je venku hluboko pod nulou. Umístit je můžete kdekoliv na zahradě, pod venkovní pergolu a samozřejmě i do interiéru,“ vysvětluje Jakub Nováček. 

Zimní relaxace ve vířivce má své nenapodobitelné kouzlo. Na snímku model akrylátová vířivá vana Paradise.Zdroj: Mountfield

„Všech šest modelů představuje technologický a designérský vrchol. Akrylátové skořepiny jsou vyrobené ze špičkového amerického materiálu a splňují všechny požadavky na ergonomii,“ říká Nováček. 

Víne, jak pečovat o trávník na zahradě. Když tráva roste jako zběsilá: Zastavte ji správnou sekačkou!

O kvalitu vody se na bezchlorové bázi ve většině modelů stará špičkový ozonový generátor. Ovládání je velmi jednoduché pomocí dotykového panelu a americké řídicí jednotky Balboa, která je špičkou v oboru. Ve výbavě je i takzvaná chromoterapie, kdy si můžete zvolit různobarevné podvodní osvětlení odpovídající momentální náladě. Parádní vychytávkou je u většiny modelů integrovaný audiosystém, díky němuž budete moci během relaxace poslouchat svou oblíbenou hudbu.