Jste zde

Jak poznat, že máte doma ducha? Třeba podle chování zvířat. Pomoci od něj může bílá svíčka

duch dívky Zdroj: Shutterstock
Řada z nás pravděpodobně věří na něco mezi nebem a zemí. Je úplně jedno, jak tohle „tajemno“ budete nazývat. Jisté ovšem je, že se čas od času staneme svědkem události, kterou nelze logicky vysvětlit.

24. 9. 2023

Pokud máte podezření, že doma nejste sami a příbytek sdílíte s nějakou záhadnou entitou, máme pro vás několik signálů, jak si tohle podezření snadno ověřit. Na přítomnost ducha může poukazovat třeba následující: 

Divné chování domácích mazlíčků

Zvířata vidí svět zcela odlišně než my lidé. A často oplývají řadou zvláštních darů, které jim umožňují vnímat přítomnost i někoho nebo něčeho, co my sami nevidíme. Pokud vaši domácnost navštíví duch, můžete vidět, jak se váš pes nebo kočka zahledí na něco, co vy nevidíte.

Zvířata se také mohou schovávat, případně zaujímat obrannou pozici. Často také poznají, zda jde o hodného ducha nebo zlého poltergeista. 

Přečtěte si také: Prokletý obraz plačícího chlapce: Domy, kde visel, shořely. Jaký je jeho příběh?

Mizející věci

Věci, které samy od sebe mizí a zase se objevují, může mít na svědomí nejen vaše zapomnětlivost, ale také přítomnost neznámé entity. Odkládáte si klíče, mobil, peněženku a další důležité věci vždy na stejné místo a dobře si pamatujete kam, ale přesto najednou z ničeho nic zmizí?

Jakmile ale přestanete ztracený předmět hledat, záhadně se znovu objeví na svém místě. Tohle záhadné mizení může mít na svědomí právě rozpustilý duch, který vás rád škádlí. Odborně se tomuhle jevu říká fenomén mizejícího objektu.

shutterstock_1801019647.jpg

duchové doma
Zdroj: 
Shutterstock
Necítíte se doma dobře? Možná u vás bydlí nezvaný návštěvník.

Věci v domácnosti levitují a padají

Pokud za padající věci nemůže rozpustilý domácí mazlíček nebo vaše nepozornost, případně rozjívené dítko, které objevuje svět kolem sebe, opět můžete mít podezření na ducha. Dramatický a nečekaný pohyb předmětů může souviset s hněvem přítomným ve vaší domácnosti. Nejenom, že se nečekaného pohybu nebo zvuku roztříštěného talíře leknete, ale jde o jeden z projevů negativní energie některé z entit bydlících ve vaší domácnosti.

Mohlo by vás zajímat: Obrazy podle Feng Shui: Na zeď nepatří fotky už zemřelých, s abstrakcí opatrně

Podivné zvuky

O přítomnosti ducha mohou informovat i podivné zvuky. Pokud často slýcháte klepání na dveře (a nečekáte zrovna na donášku jídla nebo poštu), kroky nebo další zvuky, které se pravidelně objevují bez zjevné příčiny, případně jsou vázány na konkrétní fázi měsíce, může jít opět o projev přítomnosti cizí entity. 

Dveře a okna, která se samy otevírají

Jakmile po práci dorazíte domů, všimnete si, že je v podkroví otevřené okno. Jste si však jistí, že jste ho před opuštěním domu určitě zavřeli. Můžete být i přímo u toho, kdy se dveře samy otevřou, ale nikdo za nimi není. I tyhle nevysvětlitelné záhady mohou signalizovat přítomnosti ducha.

„Porouchaná“ světla a elektronika

Pokud se vám během hádky z ničeho nic rozbliká světlo v obýváku, nejspíš nepůjde o náhodu. Když se k němu po čase přidají i blikající lampy nebo „blbnoucí“ televize, či jiné elektronické zařízení, můžete si být celkem jistí, že doma nejste sami.

Specifickým případem jsou i situace, kdy se nefunkční předměty dají z ničeho nic do chodu. Opět jde o další signál, že se u vás děje něco tajemného.

Přečtěte si také: Naučte se kouzla se zrcadlem: Umí zvětšit i prozářit místnost

Zbavte se ducha pomocí irského kouzla

Sdílet domov s neznámou entitou se asi nechce nikomu z nás. A to, i kdyby byl dotyčný duch sebehodnější. Pokud vám nijak zásadně neškodí a neděsí vás, možná se časem „sžijete“, jestliže je vám ale pomyšlení na cizího obyvatele v domě nepříjemné, můžete se ho zkusit jednou pro vždy zbavit. Jak na to? 

Jako první můžete vyzkoušet starobylé kouzlo z Irska. Vypravte se do lesa nebo k potoku a vytrhejte sedm lopuchových kořenů. Ty usušte a rozemelte na prach. Zalijte je silným alkoholem a přesuňte do uzavíratelné lahve. Tu zavřete a kolem hrdla ovažte přírodní (nikoliv umělý) provaz. 

Lahev zavěste nad zápraží, na balkon, do okna, tak, aby na ni svítil dorůstající Měsíc. Po 90 hodinách ji opět otevřete a nasypejte do ní špetku zlatobýlu. Výluh v noci po kapkách rozlijte kolem domu. Při lití můžete odříkávat: „Přes sedm lopuchů neprojdeš, zloduchu!“ Zaklínání je potřeba vyslovit třikrát a hodně rázně. Nakonec řekněte jednou: "A tak se staň!"

Od různých entit pomůžou i svíčky a očista solí

Pokud máte podezření, že ve vašem domě přebývá duch zemřelého, zkuste se s ním v dobrém rozejít a domov očistit pomocí následujícího návodu. Pohodlně se posaďte na místě, kde cítíte podivnou energii. Zklidněte se a zapalte bílou svíčku, která symbolizuje světlo a čistotu

Zkuste s duchem navázat konverzaci. Zeptejte se, proč za vámi přišel. Zpočátku možná zaznamenáte jen nepatrný vjem. Dejte na svou intuici a pozorujte změny nálady nebo vzduchu, či teploty v místnosti. Rituál můžete podpořit troškou soli, kterou rozsypete do každé místnosti. Nezapomeňte na rohy a prostředek pokoje. Zvláštní péči pak věnujte místu, kde cítíte divnou energii.

Zapojte svou představivost a vizualizujte si ducha, kterému pomáháte. Jakmile rituál dokončíte, svíčku sfoukněte a hromádky soli smeťte a vyhoďte co nejdál od domu. Pokud po rituálu necítíte změnu, rozmístěte do pokojů misky se solí a sůl každý den měňte. Jakmile přestanete cizí entitu cítit, můžete sůl vyhodit a misky uklidit. 

Použité zdroje:

  • https://www.idnes.cz/onadnes/moda/michaela-kudlackova-jak-zbavit-dum-zle-energie.A140429_115540_styl_jup
  • https://zena.aktualne.cz/nechteni-spolubydlici-duchove-jak-je-rozpoznat-a-co-s-nimi/r~b197e8e6812a11e9b6a9ac1f6b220ee8/
  • https://vedazive.cz/clovek/domaci-detekce-ducha/
  • https://aluska.org/kdyz-mate-doma-ducha-5-projevu-3-varovna-znameni-a-jak-to-resit/