Jste zde

Naučte se kouzla se zrcadlem: Umí zvětšit i prozářit místnost

dřevěná koupelna se zrcadly Zdroj: www.bigstockphoto.com
Zrcadlo v našich bytech často slouží jako praktická věc. S jeho pomocí však můžete byt zvětšit i zkrášlit. Přečtěte si, jak na to!

30. 5. 2020

Nejspíš u něj stojíte každé ráno a večer při čištění zubů či při odchodu z bytu. Zrcadlo ale nemusí být jenom praktickým kusem nábytku, ve kterém kontrolujeme svůj vzhled. Můžete ho použít i jako originální dekoraci či designový kousek při ladění svého bytu. Nebojte se dát zrcadlům prostor!

Jako obrázek

Zasaďte své zrcadlo do zajímavého rámu a vytvořte z něj interaktivní obraz. Zvláštní a elegantní nádech mu dodá rám, který je taktéž zrcadlový. Takovýto styl se hodí prakticky do všech interiérů. Mohutný rám naopak strhává pozornost a milovníci opuletního designu zasadí své zrcadlo do zlatého robustního rámu určeného pro barokní obrazy. Zrcadlu ale sluší také jednoduché rámy z oprýskaného kovu či surově opracovaného dřeva. Skvěle dotvoří industriální prostory.

bigstock-beautiful-bathroom-interior-wi-335718916.jpg

bílá koupelna se zrcadlem
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Zrcadla opticky zvětšují prostor. Můžete toho využít třeba v malé koupelně.

Zakouřit, prosím

Ze svého pravidelného úklidu můžete vynechat i leštění. Pokoji totiž dodá zvláštní atmosféru zrcadla odřená, stará či zakouřená. Je pak už jenom na vás, zda ho zasadíte do rámu po starém obrazu či do jednoduchého základního rámu, a necháte tak vyniknout jeho neobvyklý zjev.

bigstock-interior-of-bathroom-with-sink-301445800.jpg

kulaté zrcadlo v koupelně
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Zrcadlo můžete obléknout do zdobného rámu, nebo ho nechat vyniknout v jednoduchém stylu. Obojí má své kouzlo.

Postavte se do řady

Originální ráz interiéru lehce vytvoří kompozice ze zrcadel. Ať už máte k dispozici čtvercové či obdélníkové kousky nebo kruhové či snad vypouklé, nemusíte se bát geometrického rozmístění i náhodného zavěšení, které rozbije stereotyp.  V obou případech si však dejte pozor, aby kolem zrcadel neviselo příliš mnoho obrazů nebo jiných dekoračních předmětů. Prostor by pak mohl působit přeplněně.

Přiložte k soše

Na druhou stranu ale můžete hezký obraz či vkusnou sochu nějakým tím zrcadlem doplnit. Ruku v ruce s uměleckým stylem díla by zrcadlo mělo doplňovat výsledný efekt, nemělo by přebírat pozornost. Nemělo by také rušit nežádoucími odrazy.

bigstock-white-panoramic-bedroom-with-m-304122475.jpg

jednoduché zrcadlo v ložnici
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Vždy přemýšlejte o tom, co se v zrcadle bude odrážet. Zvláště v ložnici vás usínání, respektive probouzení s pohledem do odrazu, může zneklidňovat.

Nejlepší západ slunce je ze zrcadla

Nevyhýbejte se ani velkým zrcadlům, které zabírají značnou část stěny. Takováto zrcadla ani nemusíte věšet na stěnu, stačí je postavit na zem a opřít. Zrcadlo opticky zvětší prostor a zdůrazní to, co stojí před ním. Takže si dobře rozmyslete, kam ho postavíte. My doporučujeme například do zimní zahrady. Skvěle také takové zrcadlo zafunguje, pokud ho natočíte na světlo a necháte rozzářit místnost odrazem přirozeného světla. Západy slunce pak budou skutečně neodolatelné!