Jste zde

Domácí popcorn: Dobrotu k televizi připravíte za pár chvilek!

popcorn na plotně Zdroj: Bigstockphoto
Dopřejte si bez výčitek pořádnou porci domácího popcornu! Nejen že si pochutnáte, ale navíc prospějete i svému zdraví.

17. 11. 2021

Popcorn je velmi oblíbená, vcelku dietní a relativně zdravá pochoutka. Sám o sobě obsahuje velké množství vitamínů, minerálů i vlákniny a je doslova nabitý antioxidanty, které působí jako prevence rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění. To vše ale platí pouze v případě, že si jej sami připravíte doma! 

bigstock-home-made-pop-corn-in-white-cu-294442855.jpg

kelímek domácího popcornu
Zdroj: 
Bigstockphoto
Domácí popcorn je mnohem zdravější a výživnější alternativa ke smaženým bramborovým chipsům. 

Není popcorn jako popcorn

Pokud chcete mlsat zdravě a bez výčitek, musíte zapomenout na popcorn, který si můžete koupit v obchodě. Ať už hotový, nebo ten, který si připravíte v mikrovlnné troubě.  Kromě kukuřičných zrn totiž obsahuje i velké množství soli a/nebo cukru, nadbytek tuků a spoustu nejrůznějších éček, které mají negativní vliv na vaše zdraví! 

Domácí popcorn si můžete dopřát bez výčitek a bez obav o své zdraví

Popcorn, který si připravíte doma, je mnohem zdravější a chutnější! Můžete regulovat množství soli i tuků a máte možnost doladit ho podle své chuti. Navíc jeho příprava je velmi jednoduchá a rychlá

Kukuřice s vysokou pukavostí je základ!

Pukavá kukuřice je speciální druh plodiny s tvrdou slupkou, který se používá k přípravě popcornu. Ve své základní verzi má zcela neutrální chuť, kterou lze zvýraznit nejrůznějšími příchutěmi, a nízkou kalorickou hodnotu, což jistě ocení ti, kteří drží dietu. Popcorn však musí být připraven zcela bez oleje nebo za použití malého množství extra panenského olivového, avokádového nebo jiného vysoce kvalitního oleje. 

Připravte si popcorn přesně podle své chuti

Neochucený popcorn je chuťově chudý. Velmi jednoduše ho však můžete ochutit vším, co máte rádi. Připravit lze nasladko i naslano. 

bigstock-delicious-homemade-cake-with-c-242848267.jpg

sladký popcorn
Zdroj: 
Bigstockphoto
Neutrální chuť vypukané kukuřice lze zvýraznit čerstvými bylinkami i nejrůznějšími druhy koření. 

Způsobů, jak ochutit popcorn, je opravdu hodně. Podle chuti ho můžete lehce osolit mořskou solí, ochutit nejrůznějším kořením i kořenícími směsmi, posypat parmazánem nebo ozvláštnit bylinkami, čajem Matcha, prolisovaným česnekem, sušenou cibulkou i lahůdkovým droždím.

Milovníci sladkého ho mohou ochutit třtinovým cukrem, medem, vanilkovým extraktem, ořechy, mandlemi, džemem, strouhaným kokosem i kakaem a skořicí. Vaší chuti a fantazii se zkrátka meze nekladou. Popcorn je však důležité během přípravy nepřipálit, jinak zhořkne.

bigstock-bowl-of-fresh-prepared-popcorn-346486420.jpg

máslový popcorn
Zdroj: 
Bigstockphoto
Máslový popcorn je nestárnoucí klasika, kterou si velmi jednoduše připravíte tak, že do hrnce k pukavé kukuřici přidáte i kousek másla. 

Sázkou na jistotu je popcornovač

Příprava popcornu je velmi snadná a bez problémů ji zvládne i naprostý začátečník. Jediné úskalí spočívá v tom, že popcorn se velmi rychle připálí. S pánví je proto důležité při přípravě popcornu neustále pohybovat a když už není slyšet pukání kukuřice je nutné pánev odstavit z ohně. 

Zdroje:

  • https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/popcorn-je-zdravy-jako-ovoce-pomaha-srdci-a-chrani-pred-rakovinou.A090910_095628_vase-telo_pet
  • https://www.mojezdravi.cz/novinky/popcorn-a-zdravi-na-co-si-dat-pozor-a-jak-si-vybrat-kvalitni-4892.html
  • https://www.prostreno.cz/zdravi-a-diety/clanky/25450/Popcorn-je-prekvapive-zdravou-potravinou-Poznejte-jeho-ucinky
  • https://zdravota.flox.cz/n/popcorn-deti-ho-miluji-ale-jaky-ma-vliv-na-zdravi
  • https://www.womanonly.cz/popcorn-a-jeho-kalorie-je-zdravy-a-smite-ho-pri-diete/
  • https://www.energiezivota.com/zdravy-zivotni-styl/popcorn-je-zdravy-zalezi-jak-ktery/
  • https://styl.instory.cz/2622-udelejte-si-doma-popcorn-lepsi-nez-v-kine-vynikajici-a-navic-zdravy.html