Jste zde

Coca-cola jako pomocník při úklidu: Vyčistí spáry a zbaví vás slimáků

coca cola Zdroj: Bigstockphoto
Po celém světě populární limonáda nemá pozitivní dopady na lidské zdraví, ale na druhou stranu může být vaším novým báječným pomocníkem v domácnosti. Nevěřili byste, s čím vším si poradí v bytě nebo domě i na zahradě!

7. 5. 2022

Kolové nápoje mají podle vědců zásadní vliv na naše zdraví. Na klasické slazené limonádě si člověk prý snadno vypěstuje závislost, ale to rozhodně není všechno.

Ohromné množství cukru a chemických látek dělá s tělem nepochopitelné divy, které rozhodně nejsou k našemu prospěchu. Víme ale o několika způsobech, jak tento oblíbený nápoj využít při úklidu nebo odstraňování škod na oblečení a bytových textiliích. 

Zbaví oblečení krve i mastných fleků

Na vaše oblečení nebo látku ve vaší domácnosti se už jistě někdy dostala krev. Stačí jen chvilka nepozornosti a neopatrnosti a problém je na světě. Až se to příště stane, polijte ji trochou limonády a poté vyperte. Stejný postup aplikujte i v případě mastných fleků na oblečení i na bytovém textilu. 

bigstock-kitchen-cleaning-concept-118585667.jpg

úklid kuchyně
Zdroj: 
Bigstockphoto
Při úklidu se obejdete bez čisticích přípravků. Stačí použít Coca-colu.

Bojovník proti rzi 

Rezavé skvrny nás přivádějí k šílenství, zvlášť když už jsme vyzkoušeli všechno, na co jsme přišli. Pokud se poznáváte, přizvěte si na pomoc Coca-colu. Rezavé místo nechte přes noc polité limonádou, šikmé plochy potřete ubrouskem nebo hadříkem. Ráno budete pravděpodobně mile překvapeni.

Zbaví zahradu slimáků a bazén nečistot

Pokud se chystáte udělat pořádný zátah na slimáky a šneky na zahradě, místo toho, abyste je sbírali do kbelíku a solili, polijte je Coca-colou. Kyseliny v ní obsažené už si s nimi poradí. Zároveň si nebudou brát servítky vůči nečistotám v zahradním bazénu, vyzkoušejte to stejně jako při čištění toalety nebo vany.

bigstock-132476651.jpg

slimák na listu
Zdroj: 
Bigstockphoto
Pomocí Coca-coly můžete zatočit i se slimáky na zahradě.

Odstraní barvu, vyleští mince i nádobí

S Coca-colou nebudete mít problém s připálenými hrnci či pánvičkami. Stačí nechat připálená místa odmočit v limonádě a poté vyčistit. Půjde to snáz než klasickým způsobem. Mastné fleky na nádobí působení Coly také neustojí. To samé můžete zkusit i se zašlými starými mincemi, které často opatrujeme jako památku.

Nakonec zmiňme třeba schopnost Coly odstranit fleky od popisovačů na koberci – stačí do koberce rozetřít trochu nápoje a poté vydrhnout vodou s mýdlem. S limonádou snáz vyčistíte i spáry mezi dlaždicemi.

S úklidem pomůžou i další běžně dostupné věci - Jak na úklid bez chemie: Použijte kypřicí prášek, citron nebo sůl!

Jak vidno, Coca-cola je spíš praktický pomocník do domácnosti než něco, čím bychom měli zásobovat svá těla. Vyzkoušejte tohoto parťáka a usnadněte si práci doma i na zahradě!

Zdroje:

  • https://www.prozeny.cz/clanek/12-tipu-jak-vyuzit-colu-pri-uklidu-vycisti-panve-zachod-i-koupelnu-11765
  • https://fresh.iprima.cz/jak-na-to-tipy-a-triky-v-kuchyni/coca-colu-vyuzijte-pri-uklidu-v-kuchyni-ma-primo-zazracne-ucinky
  • https://adbz.cz/uklid/mama-prozradila-trik-na-cisteni-pomoci-coca-coly/
  • https://nasregion.cz/coca-colu-nemusite-jen-pit-zname-17-chytrych-triku-jak-cerny-napoj-vyuzit-v-domacnosti-52175/
  • https://www.oblibeno.cz/ocet-a-coca-cola/

Mám odzkoušené, že zarezlé a utažené matice povoluje naprosto spolehlivě.
Stačí nalít do závitu a pár hodin počkat.

To už je kolikátý článek na téma coca- cola při úklidu. Proč to někdo nevyzkouší? Je to nesmysl. Coco- cola vůbec nemá takové účinky jak se píše. Možná kdysi, ale teď opravdu ne mám to odzkoušené!

tato limonáda je moc dobrý pomocník na úklid, jen se mi nelíbí, že by se s ní měli polívat slimáci. Jsou to živí tvorové a je to v podstatě týrání zvířat. Kdyby slimáci uměli řvát, asi by tady takové doporučení nikdy nepadlo.

Čím se čistí skvrny, záchod, koupelna atd jinak? Jinými ŽÍRAVINAMI !
Ta coca cola musí být tedy sajrajt ! Co to udělá s našimi vnitřnostmi?
Savo, saponáty apod. nesmíme pít a coca colu ano? Proč na ní není "při požití vyvolejte zvracení a šupem k lékaři" ?
Věděli jste, že coca cola do druhého dne rozpustí plastový kelímek?

Článek mě zaujal kvůli slimákům, ovšem ve chvíli, kdy jsem se dočetla, že Coca Cola oživí staré mince, jsem zjistila, že jde o soupis opsaných slátanin. Protože na peníze nefunguje vůbec nic. Vyzkoušeno na padesátikorunách pro kolegu jako svatební dar.

Slimák sice není nejkrásnější zvíře, ale sypat na něj sůl, nebo ho polévat kyselinou a ještě to veřejně prezentovat je opravdu hnus. Kdo to udělá je víc slizký než on. Polijte se kyselinou a pak to napište jako super tip. Přeji hezký svědomím nerušený večer dámy.