Jste zde

Coca-cola jako pomocník při úklidu: vyčistí spáry a zbaví vás slimáků

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Po celém světě populární limonáda nemá pozitivní dopady na lidské zdraví, ale na druhou stranu může být vaším novým báječným pomocníkem v domácnosti. Nevěřili byste, s čím vším si poradí v bytě nebo domě i na zahradě!

11. 2. 2017

Kolové nápoje mají podle vědců zásadní vliv na naše zdraví. Na klasické slazené limonádě si člověk prý snadno vypěstuje závislost, ale to rozhodně není všechno.

Ohromné množství cukru a chemických látek dělá s tělem nepochopitelné divy, které rozhodně nejsou k našemu prospěchu. Víme ale o několika způsobech, jak tento oblíbený nápoj využít při úklidu nebo odstraňování škod na oblečení a bytových textiliích. 

Zbaví oblečení krve i mastných fleků

Na vaše oblečení nebo látku ve vaší domácnosti se už jistě někdy dostala krev. Stačí jen chvilka nepozornosti a neopatrnosti a problém je na světě. Až se to příště stane, polijte ji trochou limonády a poté vyperte. Stejný postup aplikujte i v případě mastných fleků na oblečení i na bytovém textilu. 

Coca-cola pomůže i s úklidem koupelny a i malá koupelna může být království! Víme, jak na to

Při úklidu se obejdete bez čisticích přípravků. Stačí použít Coca-colu.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Bojovník proti rzi 

Rezavé skvrny nás přivádějí k šílenství, zvlášť když už jsme vyzkoušeli všechno, na co jsme přišli. Pokud se poznáváte, přizvěte si na pomoc Coca-colu. Rezavé místo nechte přes noc polité limonádou, šikmé plochy potřete ubrouskem nebo hadříkem. Ráno budete pravděpodobně mile překvapeni.

Zbaví zahradu slimáků a bazén nečistot

Pokud se chystáte udělat pořádný zátah na slimáky a šneky na zahradě, místo toho, abyste je sbírali do kbelíku a solili, polijte je Coca-colou. Kyseliny v ní obsažené už si s nimi poradí. Zároveň si nebudou brát servítky vůči nečistotám v zahradním bazénu, vyzkoušejte to stejně jako při čištění toalety nebo vany.

Pomocí Coca-coly můžete zatočit i se slimáky na zahradě.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Odstraní barvu, vyleští mince i nádobí

S Coca-colou nebudete mít problém s připálenými hrnci či pánvičkami. Stačí nechat připálená místa odmočit v limonádě a poté vyčistit. Půjde to snáz než klasickým způsobem. Mastné fleky na nádobí působení Coly také neustojí. To samé můžete zkusit i se zašlými starými mincemi, které často opatrujeme jako památku. Nakonec zmiňme třeba schopnost Coly odstranit fleky od popisovačů na koberci – stačí do koberce rozetřít trochu nápoje a poté vydrhnout vodou s mýdlem. S limonádou snáz vyčistíte i spáry mezi dlaždicemi.

S úklidem pomůžou i další běžně dostupné věci - Jak na úklid bez chemie: Použijte kypřicí prášek, citron nebo sůl!

Jak vidno, Coca-cola je spíš praktický pomocník do domácnosti než něco, čím bychom měli zásobovat svá těla. Vyzkoušejte tohoto parťáka a usnadněte si práci doma i na zahradě!

Mám odzkoušené, že zarezlé a utažené matice povoluje naprosto spolehlivě.
Stačí nalít do závitu a pár hodin počkat.

CAPTCHA
Kontrolní otázka. Při kontrole textu nezáleží na velikosti písmen