Jste zde

Celý rok jako na dovolené. Vyzdobte si byt suvenýry!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Možná to znáte. Na dovolené sbíráte mušle, kamínky a všelijaké drobnosti, které vám v tu chvíli připadají úžasné a nemůžete je tam nechat. Jenže jakmile se vrátíte domů, nevíte, kam s nimi, a tak leží v krabičce pod postelí. Už nemusí!

30. 8. 2020

Na dovolenou se často těšíte už od chvíle, kdy se z jedné vrátíte. Jste po odpočinku od všedních starostí, s čistou hlavou, všechno kolem bylo krásné, moře šumělo, hory vás oslňovaly svou majestátností… A najednou jste doma. Vítejte v realitě. Dovolenou si však můžete připomínat stále a stále ji můžete mít na očích, aby vás vzpomínky na ni potěšily vždy, když vám nebude úplně do zpěvu.

Použijte suvenýry z dovolené k výzdobě bytu

Když si na dovolené lebedíte na sluníčku a nohy vám omývá slaná mořská voda, říkáte si, že vás v práci nic nerozhodí, protože jakmile si na vás někdo začne vyskakovat, vzpomenete si na tuhle parádu a hodíte se do pohody. Sami ale dobře víte, že po týdnu už vám to nepůjde, představivost najednou vypoví službu.

Jako v pohádkách tisíce a jedné noci si budete připadat, když si z dovolené přivezete podobnou dekorativní lampičku.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Proto není nad ten pocit, když přijdete domů, a tam vás uvítají suvenýry, které jste si opatřili během těch nádherných dní. A je úplně jedno, zda jste je sbírali na pláži, hluboko pod hladinou nebo vysoko v horách.

Kamínky a mušle nikdy nezklamou

Mušle i kamínky jsou vděčnými doplňky do jakékoli domácnosti, pokud vyloženě neruší celkovou výzdobu a zařízení bytu. Mušle můžete poskládat náhodně i do obrazců na parapet nebo na poličku, skvěle vypadají i rámečky s fotografiemi, které si mušlemi ozdobíte. A stačí k tomu jen lepidlo a troška šikovnosti.

Není toho potřeba moc - stačí pár mušlí, skleněná miska a v obývacím pokoji si můžete vytvořit krásné zátiší z dovolené.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Kamínky mohou někomu připadat ještě zajímavější. I ony se dají pokládat kamkoli bez ladu a skladu, lidé si z nich ale často staví „pyramidy“ nebo chceme-li „pomníčky“ – vyskládají jednoduše několik kamenů na sebe. Kdykoli se na pyramidu pak podívají, dobře vědí, na co si mají vzpomenout.

Báječným způsobem, jak nechat kameny zapůsobit na své bydlení, je jejich zdobení, při němž můžete popustit uzdu fantazii a projevit své kreativní já. Namalovat si na ně můžete cokoli a čímkoli – třeba fixem nebo temperami. Nejoblíbenější jsou ale asi vlajky zemí, v nichž cestovatelé tyto poklady ulovili, napsané názvy zemí i lokalit. Takový doplněk do bytu je decentní, krásný a stoprocentně vám připomene všechno pěkné, co jste během svého volna zažili. K některým suvenýrům se mnohdy vážou i příběhy či historky, které si dost možná rádi uchováte v paměti.

Buďte kreativní - z mušliček, které jste posbírali na pláži můžete vytvořit i originální "závěs".Zdroj: www.bigstockphoto.com

I fotografie a pohlednice mají své místo

Na dovolené určitě fotíte. Fotíte nádherná místa, sami sebe, své partnery, partnerky, přátele nebo rodinu. A právě z takových krásných momentek si můžete vytvořit třeba pěknou koláž na zeď nebo si vybrané fotografie můžete nechat zarámovat a vystavit je kdekoli v bytě. Stejně tak příjemné vzpomínky mohou vyvolat i pohlednice, i když už na nich nejste vy. Proč byste si ale jednu nebo dvě nevystavili třeba na zrcadlo, jde-li to?

Od dovolené do dovolené

Mějte na očích krásné okamžiky z dovolené a čerpejte z nich energii uprostřed pracovního shonu, deštivého podzimu i nelítostné zimy. Vystavte si mušle, kamínky i pěkné obrázky, zapojte vlastní fantazii nebo se nechte inspirovat návody na internetu. Za rok můžete svou výzdobu obměnit nebo ji vylepšit. Slunce už vás neopustí, minimálně to ve vaší duši :)

Připomeňte si třeba i uprostřed chladné zimy příjemné letní dny a dovolenou.Zdroj: www.bigstockphoto.com