Jste zde

Bydlení pro Kozorohy: střízlivost, nadčasovost a dokonalé uspořádání

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Kozorozi jsou praktičtí, realističtí a nohama stojí vždy pevně na zemi. Nemálo se jich proto ocitá na vysokých a důležitých pozicích. A jak se odráží jejich osobnost v jejich vlastním bydlení? V podobě střízlivosti a dokonalého uspořádání.

30. 12. 2016

Kozorohova skrýš může na někoho působit nudně a fádně. Pokud jdete zrozence tohoto znamení poprvé navštívit, nečekejte ohňostroj pestrých barev, vzory na zdi, netradiční doplňky a módní záležitosti. Naopak – čekejte to nejočekávanější.

Barvy pouze zemité

Vůbec to není špatné, jen je to poněkud jiné. Kozoroh má rád zemité barvy – hnědou, černou a tmavě šedou. Červené zdi nebo žlutou kuchyňskou linku u něj nenajdete ani omylem. Možná si to jen málokdo umí představit, ale právě jmenovaná černá, šedá a hnědá se dá skvěle skloubit s bílou a interiér může vzniknout vskutku skvostný!

Dřevo nad zlato

To, že se Kozorozi vyžívají v dřevěném nábytku i v dřevěných doplňcích, je logické – barva dřeva má totiž blízko k jeho oblíbeným, v drtivé většině případů k hnědé, a to v mnoha odstínech.

Kozorozi se výborě cítí v interiéru, kde převažuje dřevo a dřevěný nábytek.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Co je však odlišuje od jiných znamení, která dřevo také milují, je oblíbená kombinace dřeva s kůží. Často u Kozorohů najdeme křesla s dřevěnou konstrukcí a s koženým čalouněním.

Přirozené vůně k naprosté spokojenosti

Aby mohl Kozoroh své obydlí považovat za dokonalé, nesmí v něm chybět ta správná vůně – přirozená. Mezi ty nejoblíbenější obecně patří vanilka, cedrové dřevo a mošus, což jsou vůně vskutku okouzlující.

U Kozoroha doma to může velmi často vonět po vanilce.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Potrpí si na rostliny i jiné doplňky

Většího milovníka stále zelených rostlin snad v celém zvěrokruhu nenajdeme. Zároveň je v tomto výběru skryta i jistá praktičnost – volí si rostliny, které nepotřebují příliš péče, ale dokážou báječně zútulnit a oživit interiér. Pokud takové rostliny Kozoroh mít nemůže, vynahrazuje si je zelenými koberečky nebo závěsy, což je asi jediná přípustná odchylka od jinak zemitých barev.

Bambus? Květina nenáročná na údržbu. A proto ideální pro Kozorohy.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Nejdůležitější je ložnice

Ovšem, kdo by se rád královsky nevyspal? Pro Kozoroha je dokonalá postel i celá ložnice stěžejní záležitostí celého obydlí. Investovat větší částky do matrací a roštů mu rozhodně nečiní potíže.

Není Kozoroh jako Kozoroh

Ač jsme popsali styl bydlení, jaký u Kozorohů nejspíš převládá, rozhodně tak nemusí bydlet všichni zrozenci tohoto znamení. Každý jsme totiž jiný. Naštěstí. Zdokonalujte si proto byt či dům podle sebe, nejen podle doporučení.

CAPTCHA
Kontrolní otázka. Při kontrole textu nezáleží na velikosti písmen