Jste zde

Bydlení pro Střelce: nenáročnost, minimalismus a suvenýry z cest

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Střelci se obecně vyznačují jako zábavné osoby milující veselou společnost rodinných příslušníků i svých přátel. Často se proto uchylují k atypickému bydlení, které nabízí spoustu možností nekonečné zábavy. Co je na jejich bydlení ještě zvláštního?

22. 11. 2016

Střelci jsou od přírody temperamentní až živelní, mají rádi společnost jiných lidí a nanejvýš rádi se obklopují suvenýry, které si přivezou ze svých cestovatelských dobrodružství a které jim toto rozptýlení připomínají.

Ke Střelcům a jejich domovům neodmyslitelně patří domácí mazlíčci – psi a kočky. Často u nich najdeme i akvárium s krásnými rybkami. Pohled na ně Střelci zbožňují.

Veselé i netradiční barvy, kam se podíváme

Byt průměrného Střelce je buď barevně nevýrazný, důsledkem čehož je pomyslné zchlazení jeho ohnivé duše, nebo pestrý a hravý – takové barvy potom Střelcovu náturu podporují. Nejčastěji používanou barvou je studená, leč krásná modrá se všemi svými odstíny, blízko má zrozenec tohoto znamení i k modrofialové.

Střelci milují nábytek, který je snadné udržovat. Jednoduché tvary a ostré linie - to je jejich.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Oblíbené materiály - dřevo, dlažba i lino

Střelci obvykle k smrti neradi uklízejí, proto v jejich bytech najdeme materiály nenáročné na údržbu, které k sobě navíc ladí a tvoří spolu pěkný soulad. Často jde o jen minimálně upravované dřevo, o dlažbu, snadno omyvatelné moderní linoleum, které dokáže nahradit leckterou podlahovou krytinu, nebo o keramiku. Na nábytku preferují kromě dřeva i kůži nebo koženku.

Jednoduchý nábytek a minimum doplňků

Právě ona zmíněná všeobecně panující nechuť k úklidu vede Střelce k výběru masivního, avšak jednoduchého nábytku se strohými liniemi, k výběru nábytku, ze kterého půjde prach utřít jako mávnutím proutku. Nábytek také musí být maximálně funkční, designové zbytečnosti Střelce příliš nezajímají.

Ve Střelcích se mnohdy pere neochota složitého uklízení a přestavování doplňků z místa na místo, aby mohli úklid provést, s vášní obklopovat se suvenýry z vlastních cest a dobrodružství, které je vrací v čase i prostoru. Nezřídka u nich najdeme i samorosty a spoustu zelených rostlin.

Střelci a suvenýry z dovolené? Zrozenci tohoto znamení je milují!Zdroj: www.bigstockphoto.com

Vůni lesa, prosím!

K vůním, které Střelci milují, patří ty přirozené – nejúchvatnější pro ně bývá vůně lesa, dále eukalyptus a jemná levandule. Zkrátka to, co je báječně zklidní.

Společenská místnost na úkor ložnice

Říká se, že jak si kdo ustele, tak si také lehne. U Střelců však platí spíše to, že si lehnou (a usnou) kdekoli. Proto příliš nedbají na svou ložnici a často budují svá obydlí tak, aby disponovala velkým obývacím pokojem, kde se může scházet Střelci tolik žádaná společnost, a to i na úkor ložnice. Střelci se zkrátka vyspí všude.

Nestřílejte při zařizování interiéru od boku

Většina se Střelců se pravděpodobně s touto charakteristikou vymodleného interiéru ztotožní, určitě se však najdou i výjimky, které by se do tohoto stylu bydlení neměly nutit. Nelíbí se vám modrá barva? Nemalujte na modro. Máte rádi honosný nábytek s oblými tvary a záhyby? Pořiďte si ho. Nakonec záleží vždy jen na vás.