Jste zde

Zelená barva v ložnici je zabiják sexu. Výborně naopak funguje fialová

fialová barva v ložnici a sex Zdroj: Bigstockphoto
„Řekni mi, jakou barvou máš vymalovanou ložnici a já ti řeknu, jak ti to klape v sexuálním životě!“ Barvy v našem bytě mají vliv na věci, u kterých bychom to asi ani netipovali.

6. 11. 2021

Tak trochu tu proti sobě bojují dva tábory – jeden říká, že barvy v ložnici by měli uklidňovat a uspávat, ten druhý kontruje tím, že barvy v ložnici mají podstatný vliv na náš sexuální život – a na některých barvách se prostě neshodnou.

Vyznavači uklidňujících barev totiž tvrdí, že nejlepší barvy pro místnost, kde člověk spí a odpočívá, jsou v odstínech šedivé a modré. Že právě tyto dvě barvy dokážou člověk uklidnit a uspat. Jenže! Jiní zase tvrdí, že právě šedivá je tou nejhorší barvou, kterou můžete do ložnice umístit.

bigstock-modern-minimalist-white-bedroo-140163794.jpg

šedá barva v ložnici
Zdroj: 
Bigstockphoto
V šedavé ložnici se perfektně vyspíte. Se sexuálním životem to ale tak žhavé nebude.

Šedivá ložnice = minimum sexu

Lidé s ložnicí, kde převažuje šedivá barva, mají totiž jen minimum sexu a celkově nekvalitní sexuální život. A podobné je to i u lidí, kteří mají ložnici laděnou do zelena. I oni mají v této oblasti nedostatek aktivity a často i problémy.

A i tady platí, že zelená je podle druhých jedna z doporučených barev pro místnost, kde spíme. Špatné barvy pro sexuální život jsou i béžová a bílá – tedy barvy, které sice evokují čistotu, na druhou stranu jsou ale nudné a nezáživné.

bigstock-green-modern-bedroom-7334184.jpg

zelená ložnice
Zdroj: 
Bigstockphoto
Zelená barva v ložnici je prý zabiják sexu. Zvlášť, když má odstín tak typický pro operační sály. Což naštěstí není případ interiéru na fotografii.

V ložnici také zapomeňte na oranžovou – ta vyšla jako poražený u obou skupin. V oranžové místnosti totiž člověk neusne – oranžová je příliš agresivní a nutí nás k aktivitě – na druhou stranu ale neinspiruje k postelovým hrátkám.

Chybu ale rozhodně neuděláte s modrou a jejími nejrůznějšími odstíny, s růžovou, s černou, pokud to s ní ale nepřeženete a s červenou, také v přiměřené míře.

bigstock-orange-color-tone-pillows-set-147041390.jpg

oranžová ložnice
Zdroj: 
Bigstockphoto
S oranžovou barvou v ložnici šetřete. Nedá vám spát. A to doslova. Naopak skvělá je například do kuchyně, kde zvyšuje chuť k jídlu.

Fialová vítězí na všech frontách

Absolutním vítězem je potom fialová a její odstíny. Právě ve fialových ložnicích se totiž sexuje nejvíc, zhruba čtyřikrát do týdne. Zároveň je fialová barvou, která uklidňuje naše smysly, takže se nám ve fialové ložnici bude i dobře usínat.

Nespoléhejte ale na to, že správně vybrané barvy zachrání všechno. To ani náhodou. Častými zabijáky mileneckého života jsou totiž televize, nebo počítač v ložnici. A tím největším morem jsou v posledních letech samozřejmě notebooky. Nevinné večerní přečtení „mailíků z práce“ může být koncem společné pohody. Fialová nefialová.

Zdroje:

  • https://www.homeincube.cz/pusobeni-barev-v-loznici/
  • https://www.maliri-nateraci.cz/tipy-pro-malovani/jake-jsou-nejlepsi-barvy-do-loznice
  • https://www.living.cz/barva-loznice-ovlivnuje-nejen-vas-spanek/