Jste zde

Zelená barva v ložnici je zabiják sexu. Výborně naopak funguje fialová

Zdroj: www.bigstockphoto.com
„Řekni mi, jakou barvou máš vymalovanou ložnici a já ti řeknu, jak ti to klape v sexuálním životě!“ Barvy v našem bytě mají vliv na věci, u kterých bychom to asi ani netipovali.

3. 8. 2017

Tak trochu tu proti sobě bojují dva tábory – jeden říká, že barvy v ložnici by měli uklidňovat a uspávat, ten druhý kontruje tím, že barvy v ložnici mají podstatný vliv na náš sexuální život – a na některých barvách se prostě neshodnou.

Vyznavači uklidňujících barev totiž tvrdí, že nejlepší barvy pro místnost, kde člově spí a odpočívá jsou v odstínech šedivé a modré. Že právě tyto dvě barvy dokážou člověk uklidnit a uspat. Jenže! Jiní zase tvrdí, že právě šedivá je tou nejhorší barvou, kterou můžete do ložnice umístit.

V šedavé ložnici se perfektně vyspíte. Se sexuálním životem to ale tak žhavé nebude. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Šedivá ložnice = minimum sexu

Lidé s ložnicí, kde převažuje šedivá barva, mají totiž jen minimum sexu a celkově nekvalitní sexuální život. A podobné je to i u lidí, kteří mají ložnici laděnou do zelena. I oni mají v této oblasti nedostatek aktivity a často i problémy. A i tady platí, že zelená je podle druhých jedna z doporučených barev pro místnost, kde spíme. Špatné barvy pro sexuální život jsou i béžová a bílá – tedy barvy, které sice evokují čistotu, na druhou stranu jsou ale nudné a nezáživné.

Zelená barvy v ložnici je prý zabiják sexu. Zvlášť, když má odstín tak typický pro operační sály. Což naštěstí není případ interiéru na fotografii.Zdroj: www.bigstockphoto.com

V ložnici také zapomeňte na oranžovou – ta vyšla jako poražený u obou skupin. V oranžové místnosti totiž člověk neusne – oranžová je příliš agresivní a nutí nás k aktivitě – na druhou stranu ale neinspiruje k postelovým hrátkám. Chybu ale rozhodně neuděláte s modrou a jejími nejrůznějšími odstíny, s růžovou, s černou, pokud to s ní ale nepřeženete a s červenou, také v přiměřené míře.

S oranžovou barvou v ložnici šetřete. Nedá vám spát. A to doslova. Naopak skvělá je například do kuchyně, kde zvyšuje chuť k jídlu.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Fialová vítězí na všech frontách

Absolutním vítězem je potom fialová a její odstíny. Právě ve fialových ložnicích se totiž sexuje nejvíc, zhruba čtyřikrát do týdne. Zároveň je fialová barvou, která uklidňuje naše smysly, takže se nám ve fialové ložnici bude i dobře usínat.

Nespoléhejte ale na to, že správně vybrané barvy zachrání všechno. To ani náhodou. Častými zabijáky mileneckého života jsou totiž televize, nebo počítač v ložnici. A tím největším morem jsou v posledních letech samozřejmě notebooky. Nevinné večerní přečtení „mailíků z práce“ může být koncem společné pohody. Fialová nefialová.