Jste zde

Jak na pohodlné spaní v ložnici i obýváku? Investice do matrace a kvalitní pohovky nepodceňujte

pohodlné spaní PR Zdroj: New Africa / Shutterstock
Spánek je nedílnou součástí života. Jeho dostatek a kvalita se odrážejí na průběhu vašeho dne a po probdělé noci děláte špatná rozhodnutí, jste nervózní, hladoví a podráždění.

30. 6. 2023

Jak si dopřát pohodlné spaní v ložnici, ale třeba i na rozkládací pohovce v obývacím pokoji?

Tajemství kvalitního spánku se skrývá v matraci

Na kvalitu vašeho spánku má ohromný vliv matrace, na níž každou noc usínáte. Pamatujete si, kdy jste si ji kupovali? Pokud od nákupu uplynulo více než 10 let, nastal čas na její výměnu. Životnost matrace se totiž pohybuje v rozmezí od sedmi do deseti let a po uplynutí této doby si vaše tělo zaslouží usínat na matraci nové.

Vytvořte si vhodné podmínky na spaní v obývacím pokoji

V malých bytech, kde není na postel místo, lze vhodné podmínky pro spánek vytvořit také na pohovce. Rozkládací pohovky tedy vybírejte s ohledem na to, kolik vás na nic bude spát a zvýšenou pozornost věnujte kvalitě konstrukce, pohodlí, jenž vám matrace v pohovce nabízí, a také celkové odolnosti rozkládacího mechanismu.

Větrejte a zatemňujte

K vytvoření ideálních podmínek pro spánek vám pomůže také atmosféra, kterou si v místnosti, kde usínáte, vytvoříte. Deset minut před tím, než si půjdete lehnout, otevřete okna v místnosti dokořán a vyvětrejte. Než se uložíte ke spánku, okna zavřete, případně nechte jedno z nich otevřené na ventilačku, a následně okna dobře zatemněte. Čím méně světla vám bude v noci zvenčí do ložnice či obývacího pokoje přicházet, tím lépe.

Nepodceňujte důležitost spánku pro vaše správné fungování a věnujte zvýšenou pozornost výběru matrace, případně rozkládacího gauče. Po celém dni si totiž vaše tělo zaslouží maximální pohodlí.