Jste zde

Vraždy u umyvadla! Které krvavé scény se odehrály v koupelně?

Zdroj: ThePetiteShop (Flickr)

Neradi si myjete ruce? Bojíte se ve sprše? Možná to bude kvůli traumatu z některé hororové scény, již jste zhlédli v televizi. Ve kterých filmech tekla v koupelně krev? Jak vybavit byt po vzoru oblíbeného hororu?

23. 5. 2013

Do módy se dostaly koupelnové dlaždice větších rozměrů, nicméně hollywoodským filmařům je celkem jedno, jaké rozměry dlaždice v jejich detektivkách a hororech mají, když stejně nakonec pokapou kečupem. Hlavně, aby byly bílé, krev na nich lépe vynikne. Pojďme se v dnešním trochu odlehčeném článku podívat, v jakých filmech nešlo jen o koupání a hygienu, ale hlavně o děs a hrůzu. Položte tedy nyní hrnek s kávou, ať se neopaříte, když ho strachy upustíte.

Psycho

Film obsahuje jednu z nejslavnějších hrůzyplných scén světového filmu, přestože vznikl už v roce 1960. Záběry ze sprchy, v nichž hrají hlavní role vyděšená žena a ruka třímající nůž, inspirovaly nejednoho filmového šílence (máme na mysli v oblasti bytového designu). Úspěch mají především koupelnové závěsy.

Kromě závěsů se dají pořídit také další krvavé tapety či doplňky, třeba dlaždičky, koberce nebo rohože s krvavými skvrnami nebo otisky rukou, nabídka na trho je v tomto směru poměrně pestrá, opravdoví fanoušci si také některé dekorace vytváří sami jen s pomocí štětce, barvy a fantazie.

Více zde:

horory-2

Závěs jako z filmu Psycho. Zdroj: obchod-s-darky.cz

Osvícení

Tady příznivci filmu, a že jich po světě chodí opravdu hodně, aktivitou příliš nehýří a nevybavují si byty rekvizitami. Interiéry hotelu Overlook sice vypadají hezky, upraveně, ale jde přece jen o hotelové pokoje.

U koupelny to ovšem nevadí, takže teoreticky by si fanoušci filmu z roku 1980 mohli zařizovat v jeho duchu. Slavná scéna, ač začíná velmi příjemně, je však tak odporná, že se není co divit, že po internetu nekolují žádné obrázky koupelen á la The Shining. Z vany vystupuje krásná dívka, která se postupně mění v odpornou zombie babiznu, z jejíhož těla visí kusy uhnívajícího masa. Při koupání těsně po zhlédnutí filmu má málokdo dobrý pocit.

Pulp Fiction

Že si nepamatujete žádnou drastickou scénu z filmu Pulp Fiction, která by se odehrávala v koupelně? Máte pravdu. Uma Thurmanová se sice předávkuje, když John Travolta dlí v koupelně, ale sama se nachází v obývacím pokoji. Nám jde spíše o toaletu, která často bývá součástí koupelen.

horory-3

Své lego-interiéry si příznivci Pulp Fiction zdobí figurkami hlavních postav, ty reálné většinou tapetami s motivem tohoto pistolového výjevu. Zdroj: thom (Flickr)

Na záchodě skonal John Travolta, když si před návštěvou WC neuváženě položil zbraň na kuchyňskou linku. Protivník Bruce Willis toho s radostí využil. Vincent, Travoltova postava, měl opravdovou smůlu, když ho v jednom okamžiku potkaly střevní potíže a kulka do hlavy.

Snímek Pulp Fiction: historky z podsvětí se tak proslavil, že jeho scény pronikly do mnoha bytů a domů v podobě rozmanitých dekorací, ať už jde o figurky, tapety na zeď či venkovní fasádu domu. Někteří fanoušci si dokonce vybavují celé místnosti po vzoru oblíbeného filmu.

O filmových rekvizitách jsme psali v tomto článku:

Dnes jsme vám nedali žádné prakticky využitelné rady, ale na závěr přece jen s jednou přicházíme. Kapky od krve dobře odstraníte octovým roztokem. Na zaschlé skvrny po devítinásobné vraždě už ovšem musíte použít chemické čisticí prostředky.

Děsíte se Facebooku? Myslíte, že na něj chodí jen kriminální živly? Na náš profil určitě ne. Přesvědčte se sami!