Jste zde

Rekonstrukce celé podlahy v garáži za odpoledne? Máme tip, jak to zvládnout

Fortelock Zdroj: https://www.flomat.cz
Pokud ještě patříte mezi ty, kteří plastovou dlažbu Fortelock neznají, vězte, že ji položí svépomocně opravdu každý, a to za velice krátkou dobu. Ušetříte nejen čas, ale také peníze za práci podlaháře a další materiál nezbytný k instalaci podlah.

1. 10. 2019

Díky velkému množství dezénů a barev si vyberete dlažbu přesně podle svého vkusu. Spolehněte se na vysoce odolný materiál, který se snadno čistí.

Co se skrývá pod názvem Fortelock?

Unikátní podlahové řešení českého výrobce vyrobené ze 100% PVC, které spojuje jednoduchost, praktičnost, elegantní vzhled a odolnost. Na výběr máte nejen z několika dezénů, ale i mnoha barev, které mezi sebou můžete i různě kombinovat. Snadno si vytvoříte nájezdové pruhy, pracovní zóny nebo hravé vzory, které oživí vaši garáž či jiné prostory.

Zdroj: flomat.cz

Proč Fortelock a ne jiná podlaha?

I když patříte mezi zastánce oblíbeného a častého řešení podlah v garáži, kterým je betonová podlaha, určitě víte, že i ta přináší spoustu nevýhod – není odolná proti rozpouštědlům a solím, kterým se v garáži nevyhnete.

Působení provozních kapalin se tak časem projeví nejen na jejím vzhledu. Beton se začne drolit, kromě různých výmolů a děr vás nemile překvapí i zvýšená prašnost. Betonovou podlahu můžete opatřit nátěrem, který betonový povrch zpevní. Jde sice o levnou, ale pracnou variantu.

Oproti tomu stojí zátěžová keramická dlažba. Odolná proti vodě i chemikáliím a její úklid je hračka. Ovšem nesprávně položená dlažba může skončit katastrofou. Vzlínající vlhkost může způsobit plíseň, a dokonce i vzdouvání dlažby. Další nevýhodu keramické dlažby pocítíte, když vám na podlahu spadne něco těžkého a dlaždice praskne.

Dlaždice Fortelock nabízí praktický kompromis. Dlouhou životnost, velmi odolný systém zámků, tepelnou a zvukovou izolaci a úsporu nákladů.

Tip: Podlahu Fortelock můžeme doporučit každému, kdo je v podnájmu a nemůže původní podlahu změnit. S vidinou navrácení do původního stavu se snižuje chuť do podlahy investovat. Ovšem Fortelock využijete i na jiném bydlišti. Stačí dlažbu rozebrat a vzít s sebou.

Čištění a údržba

Podlahu Fortelock vyčistíte pouhým vytřením vodou s běžným saponátem. Podlaha vykazuje nadprůměrnou odolnost vůči slabým kyselinám, ředěným kyselinám, alkáliím, mýdlům a rozpouštědlům. Nafta a silné kyseliny podlaze neškodí, pokud je potřísnění okamžitě opláchnuto.

Dlaždice drží svůj tvar, nepraskají a jsou velmi odolné vůči poškození. To oceníte zejména v případech, kdy vám na zem upadne kladivo či jiné nářadí. V případě, že by přeci jen došlo k poškození podlahy, můžete během pár minut opravit klidně i jeden kus uprostřed místnosti. Poškozenou dlaždici vyjmete a vyměníte za novou. Podlaha tak bude vypadat stále jako nová.

Dlaždice jsou opatřeny systémem odvodných kanálků „Air Flow“ zabraňující zadržování vody a napomáhající průchodu vzduchu pod dlaždicí, čímž se eliminuje tvorba plísní.

Mnozí už řešili škůdce v domácnosti. Ve většině případů řešení bylo nutné provést celou výměnu podlahy. U dlaždic Fortelock můžete podlahu rozložit, problém se škůdci vyřešit, dlaždice umýt a položit zpět.

Kde a jakou dlaždici použít?

Typy dlažby Fortelock se liší mírou zátěže a viditelnosti spojů. Proto můžete volit z těchto variant, seřazeno dle prodejnosti:

Dlaždice Fortelock Industry najdou užití v garážích, dílnách, autoservisech, výrobních prostorech, skladech, komerčních provozech a na dalších místech s vysokým zatížením. Tento typ je vhodný i na mírně nerovný povrch, zámky jsou viditelné. Fortelock Industry lze zakoupit také ve verzi ECO. Ten je vyrobený z recyklovaného granulátu, má obdobné vlastnosti, ale horší vizuální kvalitu.

Dlaždice Fortelock Invisible jsou vhodné pro komerční, občanské, obytné či skladovací prostory, dílny, terasy, garáže, lodžie, chodby a další… Typ Invisible se doporučuje pokládat na zarovnané povrchy. U této dlaždice zámky vidět nejdou, tedy podlaha vypadá jednolitě. Fortelock Invisible lze zakoupit také ve verzi ECO

Dlaždice Fortelock Light jsou vhodné do sklepů, technických prostor v domě, garáží, dílen, teras, lodžií a dalších prostor s menší provozní zátěží. Tento typ je vhodný i na mírně nerovný povrch, zámky jsou viditelné.

Fortelock Decor – pro domácnosti, šatny, chodby, pracovny, hotelová zázemí, kanceláře a školy…Typ Decor je určen na zarovnané povrchy. Dlaždice Fortelock Decor si ponechávají svou praktickou jednoduchost instalace, avšak umocňují vzhled místnost designovým povrchem.

Dlaždice Fortelock ve verzi ECO jsou vyrobené ze směsi recyklovaného granulátu, vlastnosti podlahy jsou obdobné jako verze Industry nebo Invisible. Primární rozdíl je ve vizuální kvalitě. Dle zrovna použité směsi recyklovaného granulátu na dlaždicích uvidíte stopy recyklovaného granulátu a mohou se zde objevovat skvrny. Verzi ECO lidé volí tam, kde vzhled není prioritou. Pokud je vzhled podlahy důležitý, volí o něco dražší variantu z čistého granulátu.

Co potřebujete na pokládku?

Na pokládku podlahy Fortelock si připravte pouze gumové kladivo, nožík nebo řezačku pro řezání dlaždic. Pokud máte problém s nerovným povrchem, tak první fází pokládky bude jeho nivelace. Díry a praskliny v podlaze či jemné vydrolení pokládce nevadí, vyvýšeniny je naopak potřeba zbrousit.

Zdroj: flomat.cz

Jak dlaždice zlikvidovat?

Jakmile dlažba poslouží svému účelu, nevyhazujte ji. Výrobce si pro ni přijede. Česká firma Fortemix s.r.o. si klade za svůj cíl eliminovat množství plastů v přírodě a svoz vlastních produktů je jeden ze základních pilířů. V případě, že se budete stěhovat, díly rozeberete a podlaha půjde s vámi!

Rady, kalkulace, vzorek zdarma

Zaujala Vás podlaha Fortelock? Pokud ano, kontaktujte nás na telefonním čísle 734 570 906 nebo si ji zakupte u jednoho z autorizovaných prodejců, který vám rád poradí, provede kalkulaci či zašle vzorky dlaždic zdarma.