Jste zde

Tajemství a kouzlo vinylových podlah – 3 důvody, proč je zvolit

Tajemství a kouzlo vinylových podlah PR Zdroj: arbiton.com
Vinylové podlahy jsou velmi oblíbenou záležitostí posledních let. Pokud se rozhodujete, jaký typ podlahy si zvolit do domácnosti, neměla by vám uniknout praktičnost a atraktivní vzhled vinylových podlah.

13. 7. 2022

Určitě stojí za to se na tuto krytinu blíže podívat, jelikož existuje mnoho typů. Pojďme na to, zde jsou 3 důvody, proč si do domu vybrat právě vinylové podlahy.

Jednoduchá instalace

Znáte to, renovace je většinou poměrně drahá zábava. Pokud se chcete zbavit staré podlahy, musíte se připravit nejen na hluk, ale hlavně na špínu a prach. Kromě toho musíte nějaký čas bydlet v provizorních podmínkách, což rozhodně není nic příjemného. 

Představte si, že podlahy můžete renovovat mnohem snáze a rychleji pomocí vinylových prken, která se jednoduše posadí na dlaždice. Co na to říkáte? Neumíme si představit jednodušší cestu, jak se zbavit staré podlahy.

Vinylové panely mají dlouhou životnost, navíc jsou odolné vůči vlhkosti a poškrábání, což jiné podlahy zaručit nemohou. Jsou tedy víc než vhodné do koupelny a do kuchyně! Klikové panely se snadno instalují, což vám ušetří čas.

Tento typ pokládky se nazývá plovoucí systém. Díky tomuto systému se nejen usnadní instalace, ale také se ušetří poměrně dost peněz. A jak plovoucí systém funguje? V jádru panelů se nachází speciální zámky, které jsou zodpovědné za mechanické propojení jednotlivých panelů. Jakmile se panely spojí, uslyšíte typický klik. Právě proto se jim říká klikové panely. 

Voděodolnost

Jedním z důležitých faktorů při výběru nové podlahy je i fakt, zda je podlaha voděodolná. Odolnost proti vlhkosti by měla být vaší prioritou, pokud vybíráte podlahu především do koupelny, kde je podlaha vystavena častému kontaktu s vodou. 

Přesně to je důvod, proč častokrát dáme přednost vinylové podlaze před pravým dřevem. Zatímco parkety se s vodou a vlhkostí nekamarádí, vinylové podlahy si s ní poradí levou zadní. Jedná se o podlahu, kterou lze nainstalovat naprosto všude – v obývacím pokoji, ložnici i koupelně. Jejich voděodolné vlastnosti zaručují dlouhou životnost. Určitě se vám tedy nestane, že by se podlaha po několika měsících zničila. Líbí se vám vinylová prkna natolik, že byste je chtěli i ve sprše? Žádný problém. Pokud použijeme speciální povrchovou úpravu, váš sen se může stát lehce skutečností.

Snadná údržba

Ať už si vybereme jakoukoli podlahu, musíme se o ni dobře starat, aby byla stále krásná a dlouho nám sloužila. Ne každý materiál se však udržuje tak snadno jako vinylové podlahy. 

Vinylové panely jsou takřka bez práce. Jsou vysoce odolné vůči běžnému používání a poškrábání. Jejich povrch má speciální vrstvu, na které nepřilne žádný prach ani nečistoty. Na údržbu vinylových panelů je nutné používat pouze jemně čistící přípravky, abychom vrchní vrstvu ochránili co nejvíce.

Máte doma alergika nebo astmatika? Pak jsou pro vás vinylové podlahy jasnou volbou. Jelikož jsou antistatické, nepřitahují prach, ani zvířecí chlupy. Ideální podlaha pro milovníky domácích mazlíčků!

Po podlaze chodíme celý den, proto je dobré zauvažovat o tom, kolik do ní chcete zainvestovat. Naštěstí jsou tyto typy podlah mnohem dostupnější než jiné materiály, jako je laminát či dřevo. Odolnost plovoucí podlahy se s ostatními nedá ani srovnávat. Nejen, že jsou odolné vůči vodě a mechanickému poškození, nepůsobí na ně ani UV paprsky. Zvolený odstín panelů vám tak vydrží napořád.

Pro domácí užití doporučujeme vinylová prkna z třídy 23, která se nejvíce hodí do intenzivního domácího provozu. Vyzkoušejte tento typ pokládky a nechte se překvapit podlahou, která vám vydrží léta!