Jste zde

8 důvodů, proč si vybrat vinylovou podlahu

vinylové podlahy PR Zdroj: Unsplash
Pokud se stěhujete do nového bydlení nebo plánujete rekonstrukci, dříve či později budete muset vybrat podlahu. Kromě dřeva, kamene či laminátu se nabízí také vinyl, na který se v tomto článku zaměříme.

5. 4. 2022

V čem spočívají jeho hlavní výhody? A do jakých prostor se hodí? 

1. Spousta variant

Vinylové podlahy se přizpůsobí moderním trendům i stylu každé místnosti. Navíc je můžete získat ve spoustě designových variant – od vzhledu přírodního dřeva po moderní žulu. A výjimkou nejsou ani méně obvyklé vintage vzory nebo imitace kartáčovaných kovů.

2. Cenová dostupnost

Jednou z největších výhod vinylu je nízká pořizovací cena. Levněji pořídíte pouze laminát. Ten ale nemůže vinylu konkurovat v mnoha jiných ohledech, například v pružnosti, životnosti nebo designových možnostech. 

3. Snadná aplikace

Jistě oceníte i rychlou a jednoduchou pokládku. Vybrané druhy vinylových podlah zvládnou položit i amatéři, jednotlivé dílce se do sebe totiž jen zacvakávají. Nepotřebujete tedy lepidlo ani žádné zvláštní nářadí. Z toho plyne i bezproblémová výměna – není nutné pokaždé renovovat celou podlahu, opravit můžete pouze nášlapnou vrstvu.

4. Nenáročná údržba

Vinyl je považován za podlahovou krytinu budoucnosti. Běžný úklid zvládnete za pár minut, stačí vám k tomu vysavač a mop. Obávat se nemusíte ani použití robotického vysavače. Čas od času jen doporučujeme použít speciální prostředky určené přímo pro údržbu tohoto typu podlah. 

5. Pohodlná chůze

Při chůzi zajistí vinylové podlahy podobný komfort jako dřevo – tlumí nárazy a jsou příjemně měkké. Na rozdíl třeba od kamene nebo dlažby nejsou chladné a můžete po nich chodit naboso. Díky protiskluzové úpravě jsou navíc bezpečné nejen pro vás, ale také pro vaše děti a domácí mazlíčky.

6. Možnost podlahového topení

Zejména v rodinných domech oceníte i možnost instalovat podlahové topení, které například dřevěné podlahy neumožňují. Vinyl ano, protože má nízký tepelný odpor, a tak výslednou teplotu víceméně neovlivní. Neměli byste ale topit na více než na 27°C.

7. Odolnost proti vodě i mechanickému poškození

Přemýšlíte o renovaci koupelny nebo kuchyně? I v tomto případě bude vinylová podlaha ideální volbou. Je totiž velmi pružná a má polyuretanovou vrchní vrstvu, která se vyznačuje vysokou odolností. Nezničí ji vlhkost, jen tak se nepoškrábe a snadno se z ní odstraňují nejrůznější skvrny. Některé typy vinylových podlah jsou navíc ještě vyztužené, a tedy téměř nezničitelné.

8. Nehořlavost

Stále častěji se s vinylem setkáváme nejen v domácnostech, ale také v komerčních prostorách. Jedním z důvodů je to, že splňuje i náročné požadavky na nehořlavost. Ověřit si to můžete certifikátem, kterým by každá podlaha měla disponovat.

Zvažujete nákup vinylové podlahy? Nechce se inspirovat nabídkou společnosti Arbiton! Na trhu se pohybuje více než 20 let a díky svým zkušenostem dokáže doručovat kvalitu a profesionální servis. Důkazem je dlouholetá záruka na produkty a tisíce spokojených zákazníků.