Jste zde

Přehoz na postel: Podceňovaný doplněk, který dokáže proměnit ložnici

červenobílý přehoz přes postel Zdroj: Bigstockphoto
Že je přehoz na postel v době moderního, luxusního a na pohled krásného ložního prádla přežitek? Kdepak! Hodí se kamkoli, stačí jen sladit ho s ostatními prvky ložnice, nebo ho naopak učinit tím jediným, co bude v ložnici zářit.

1. 10. 2022

Důvodů, proč bychom neměli sami sobě, ale ani celé ložnici nebo pokoji přehoz odepírat, je více. Přehoz může být příjemným a zpestřujícím vizuálním prvkem místnosti. Také může chránit ložní prádlo před poškozením a nečistotami, zvláště pokud si přes den na postel sem tam sednete. 

To se častěji stává v dětských nebo studentských pokojích, kde si vaše ratolesti sedají do peřin v oblečení, v němž trávili celý den ve škole nebo kdekoli jinde. A za další – i profesionální dekoratéři potvrzují, že správně vybraný přehoz může ložnici dodat luxusní dojem.

bigstock-modern-blue-bedroom-interior-i-83193464.jpg

zelený přehoz na postel
Zdroj: 
Bigstockphoto
V ložnici se nemusíte bát ani výraznějších barev - důkazem budiž přehoz ve výrazné zelené barvě.

Jednobarevná postel je tabu

Právě dekoratéři stále apelují na to, aby si lidé na vzhledu ložnice zakládali a náležitě na něm pracovali. Často se setkávají s tím, že posteli vládne jen jedna barva či jeden vzor. Tím, že posteli dodáte jinak barevně vyvedený přehoz, ložnici ihned oživíte. Pro tyto účely jsou nejvhodnější kratší přehozy, které lze nechat jen u nohou.

Přehoz můžete využít i za chladných nocí, kdy nemůžete zahřát nohy. Strčte je pod druhou vrstvu a uvidíte, že se vyspíte jako v bavlnce.

Velký bonus pro malou místnost

Máte-li velmi malou ložnici nebo má vaše ratolest jen malý pokojík, vytvořte opticky více prostoru pomocí přehozu. Ten totiž pěkně sladí a srovná povrch postele, uhladí ji a místnost bude působit jako vzdušnější. 

bigstock-stunning-luxury-bedroom-with-a-17053859.jpg

černý přehoz přes postel
Zdroj: 
Bigstockphoto
Jste-li na klasiku vsaďte na nestárnoucí kombinaci bílé a černé barvy.

Řešte vzhled i materiál

Přehoz si dnes můžete vybrat z pestré škály a uspějete, ať už budete chtít obyčejný jednobarevný, bez vzoru nebo s ním, s geometrickými nebo nepravidelnými obrazci, s pruhy, puntíky… Pokud máte v ložnici či pokoji záclony, můžete vzhled přehozu sladit s nimi. 

Kromě barev a vzorů je samozřejmě na místě řešit materiál, z něhož bude váš přehoz vyroben. Na vrcholu jsou stále reliéfní a polyesterové přehozy (ty nevadí ani alergikům), měkké plyšové deky z veluru nebo klasický satén, jenž je opravdu známkou nadstandardu.

Mimochodem – čerstvě vypraný přehoz může být další voňavou vrstvou do vaší postele, do které bude radost se zavrtat.

Proměňte svou ložnici v příjemné království pomocí tak prosté věci, jakou je přehoz na postel. Uvidíte, že i takto jednoduše lze místnosti dodat šmrnc! 

Zdroje:

  • https://www.hezkynabytek.cz/blog/jak-vybrat-prehoz-na-postel/
  • https://www.obraznastenu.cz/blog/jaky-rozmer-prehozu-potrebuji-na-postel
  • https://zitakosnarova.cz/3-zpusoby-jak-pouzit-prehoz-na-postel/
  • https://www.emako.cz/blog/prehoz-na-postel-do-loznice--jak-vybrat-ten-spravny/