Jste zde

Spaní jako pro princeznu: Velkým hitem jsou postele s nebesy. Inspirujte se!

bílá postel s nebesy Zdroj: Bigstockphoto
Vaše ložnice nemusí vypadat jako na zámku. Postel s nebesy jí ale určitě dodá šmrnc a nádech exotiky, abyste si doma mohli připadat pořád jako na romantické dovolené.

30. 4. 2022

Chcete-li své ložnici vtisknout tvář, vsaďte na nebesa. Jsou nepřehlédnutelná a dodají příjemnou atmosféru celému pokoji. Navíc stačí zatáhnout látku a vytvoříte si kousek jenom svého soukromí. Nejde o žádnou extravaganci.

Nebesa se používají od nepaměti. Dlouhou dobu byla ale výsadou šlechty - alespoň v Evropě. Přepych na nutnost povýšily koloniální výpravy, kdy nebesa s tenkou světlou látkou sloužila zároveň jako moskytiéra.

bigstock-dark-bedroom-interior-with-fou-452138067.jpg

postel s černým rámem
Zdroj: 
Bigstockphoto
K navození exotického dojmu někdy stačí pouze rám.

Praktický prvek funguje i u nás

A právě tento nádech exotiky v sobě nebesa nesou dodnes. Možná jste pod moskytiérou spali na dovolené v hotelu, možná jenom její vzezření už dlouho obdivujete ve filmech a v časopisech. Nutno podotknout, že i u nás mají své praktické opodstatnění. Horká letní sezóna při otevřených oknech se už nestane noční můrou - či dotěrným komárem. 

bigstock-bedroom-a-four-poster-bed-and-377706433.jpg

bílá postel s nebesy
Zdroj: 
Bigstockphoto
Dominantní bílá vytvoří romantické prostředí - ideální pro ložnici.

Vytvořte dojem

Pro podtržení smyslného nádechu zvolte lehkou poloprůhlednou tkaninu. Tu nemusíte na rám ani navlékat či nechat šít na míru, stačí ji přes rám přehodit či ji důmyslně omotat. Postel tak bude působit dojmem uvolněného místa a vás to nebude stát příliš námahy. Pro drsnější typy dobře poslouží i samotný odhalený rám. 

bigstock-home-interior-with-four-poster-435564314.jpg

postel s hnědými nebesy v paneláku
Zdroj: 
Bigstockphoto
Blíž k přírodě - i tak vám mohou pomoci nebesa.

Přidejte kapku dramatu

Vzhled místnosti můžete okořenit prvky designu či umění. Rám nemusí být z obyčejného dřeva či kovu, stejně tak dobře zafungují i zajímavé věšáky. Baldachýnům můžete dodat barvu, případně je sladit se zbytkem pokoje.

Chcete prozářit ložnici? Do neutrálních tónů přidejte jednu velmi výraznou barvu - například fialovou látku nad postelí. Stejně tak můžete nebesa nad postelí použít k vytvoření svého soukromého prostoru. Od stropu dolů spusťte závěsy. Moderní variace na princeznovskou ložnici tak může dostat neokoukaný a originální prvek. Jenom je potřeba si dobře rozmyslet, kam postavíte postel...

bigstock-luxury-modern-furnished-chic-b-448839805.jpg

minimalistická postel s nebesy
Zdroj: 
Bigstockphoto
Postel s nebesy nemusí vypadat staromódně. Stačí vsadit na minimalismus.

Zdroje:

  • https://www.living.cz/postele-s-nebesy-do-vasi-loznice/
  • https://www.drevostavitel.cz/clanek/postel-s-nebesy
  • https://www.homeincube.cz/postele-s-nebesy/