Jste zde

Podzimní výzdoba u vás doma: Zapalte svíčky a vyrobte si nevšední vázu

podzimní výzdoba s vřesem Zdroj: Bigstockphoto
Podzim je letos, až na několik dnů, zatím opravdu hezký a slunečný. Co mu proto poděkovat nějakou krásnou dekorací bytu nebo domu? Máme pro vás několik tipů, které vás možná inspirují k tomu, abyste si toto roční období pustili i domů.

12. 10. 2022

Pokud rádi zdobíte své bydlení podle ročních období nebo aktuálních svátků, možná už máte byt zahalený do listí a jiných krásných kousků přírody. Možná jste to ale ještě nestihli nebo chcete letos zdobit poprvé. Podívejte se, co právě frčí, a začněte!

Věnce vévodí celému roku

Našli jste zálibu ve věncích na dveřích a na stolech, nebo dokonce v jejich výrobě? Pak sesbírejte podzimní materiál a pusťte se do výroby nového, neotřelého věnečku. Z obchodu vám bude stačit jen korpus a lepidlo, případně provázek. Příroda dodá zbytek – větvičky holé i s plody, listy, kaštany, žaludy… Co najdete, to můžete využít. Fantazii a kreativitě se meze nekladou.

bigstock-autumn-floral-bouquet-in-a-pum-265335706.jpg

dýně s květinami
Zdroj: 
Bigstockphoto
Dýni nemusíte jen "nudně" vydlabat a použít jako lampion pro svíčku. Použijte ji jako vázu.

Náš tip: Přizdobte letos věneček drobnými dřevěnými ozdobami. Výsledek bude kouzelný a ozdobičky pak třeba využijete na Vánoce. Letos totiž bude dřevo vyloženě in!

K podzimu patří svíčky a svícny

Konečně je tu sem a tam den, kdy se ani v pravé poledne nemusíte rozpakovat nad zapálením svíček. A co takhle vyrobit si vlastní svícen? Pomůže vám v tom třeba celá, nemletá skořice, která váš byt naladí na podzim svou hnědou, zemitou barvou.

Slepte trubičky do kruhu kolem menšího svícnu. Do něj pak dejte čajovou svíčku. Skořici můžete ovázat stužkou vybrané barvy. Bude to paráda a skořice vám nádherně provoní místnost!

S obyčejnými skleněnými svícny můžete kouzlit i jinak – třeba je zvenčí ozdobit větvičkami, které na ně přilepíte, a mašlí. Pomůže vám tavná pistolka, ale pochopitelně to zvládnete i se samotným kvalitním lepidlem.

Vyzdobte si okna, jde to na sto způsobů

Chcete, aby si vaší výzdoby všímali i kolemjdoucí, kteří se podívají do vašich oken, nebo se chcete při každém pohledu na okno vy sami potěšit? Pak se věnujte i jim.

bigstock-homemade-red-candle-with-cinna-210136522.jpg

skořicový svícen
Zdroj: 
Bigstockphoto
Použijte k výzdobě svícnu celou skořici. Až se sklenka zahřeje, skořice provoní celý byt.

Pokud chcete zdobit rychle a jednoduše, pomůže vám oboustranná lepicí fólie, tedy ta průhledná. Umístěte kousek fólie na okno a nalepte na ni barevné listí sesbírané venku pod stromy. Tohle zdobení bude bavit i vaše ratolesti, protože to bude snadné a výsledek bude báječný.

Jestli si chcete vkusně a přírodně ozdobit parapet, vydejte se ven na sběr kaštanů. Ty pak vyskládejte třeba na dřevěný tác a položte na parapet. Zní to jednoduše a je to jednoduché. Ve finále je to ale skutečně okouzlující!

Přejedeni dýní? Vyrobte z nich „vázičku“

Jestli se vás letos dotkla nadúroda dýní, zřejmě přemýšlíte, co s nimi, protože už jste se jich přejedli. Pak si vezměte některou z těch menších, vydlabejte její vnitřek, vložte dovnitř aranžovací hmotu a do ní zapíchejte větvičky, listy, vřes, klidně i pár řezaných květin, které chvilku vydrží. Obzvlášť krásně vypadají větvičky s listy a drobnými plody. Nechte rozehrát barvy a uvidíte, že podzim bude ještě krásnější.

Užijte si podzim ve vší jeho kráse! Inspirujte se našimi tipy a vyzdobte si bydlení, aby bylo tohle roční období ještě báječnější, než už je.

Zdroje:

  • https://cz.pinterest.com/dittavranova/podzimn%C3%AD-v%C3%BDzdoba/
  • https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/nejkrasnejsi-podzimni-dekorace-vse-potrebne-najdete-v-prirode
  • https://www.ceskestavby.cz/clanky/inspirujte-se-podzimni-vyzdoba-ktera-zahreje-29787.html
  • https://www.lepebydlet.cz/podzimni-vyzdoba-truhliku-a-kvetinacu