Jste zde

Až začnou padat kaštany: Nasbírejte si je proti rýmě a podzimním splínům. Kaštany totiž léčí!

kaštany v misce Zdroj: Bigstockphoto
Bolí vás záda, toužíte otěhotnět nebo vás trápí rýma? Tak vzhůru na kaštany! Plody jírovce maďalu nejsou jen skvělou podzimní dekorací, mají i léčivé účinky a zázračnou sílu. Nabijí vás pozitivní energií a zbaví vás té špatné.

19. 9. 2021

Vyrazte do přírody a nasbírejte si přesně tolik kaštanů, kolik je vám let, a jeden přidejte navíc! Vytvoříte z nich nejen krásné kaštanové věnce, zvířátka či jiné podzimní dekorace. Mnutím v kapse se zbavíte stresu a zatočíte s mnoha neduhy.

Poznejte s námi zázračnou sílu kaštanů a vyrobte si doma léčivé mazání či kaštanovou tinkturu. Ne nadarmo jsou výtažky z kaštanů součástí mnoha gelů, krémů a jiných léčivých přípravků.

Už naši předci věděli, že kaštany mají obrovskou sílu

Látky, které kaštany obsahují, mají blahodárný vliv na celý cévní systém. Zabraňují vzniku křečových žil, zlepšují průchodnost a elasticitu cév. Zmírňují revmatismus, zatočí s bolestí svalů a zbaví vás pocitu těžkých nohou. Masáž kaštanovou mastí vás zbaví otoků a celulitidy. Dobijí vás pozitivní energií.

Čeká vás náročná zkouška? Strčte si kaštan do kapsy. Jeho mnutím se zbavíte stresu.

Kaštan v kapse chrání před bolestí kyčlí, svalů a nohou. Jeho mnutím v dlaních se zbavíte stresu. Pár kousků schovaných v posteli eliminuje negativní energii, zbaví vás bolesti zad a zatočí s rýmou. Ženy, které touží otěhotnět, by jeden kaštan měly nosit stále u sebe.

Po zimě vyschlé kaštany vyhoďte. Jejich úloha už skončila. Nasály do sebe vše špatné, uchránily vás před rýmou a nachlazením. Příští rok vyrazte na kaštany znovu.

Léčivé přípravky s výtažky kaštanů nikdy nepodávejte dětem

Kaštany se doporučují pouze k vnějšímu užití. Popíjet čaj z kaštanů se nedoporučuje kvůli látce, která při větším množství může způsobit křeče, nevolnost a kopřivku. Nicméně pod dohledem odborníka a v malém množství je kaštanový čaj prospěšný.

Věděli jste, že z plodů jírovce můžete připravit různé tinktury a výluhy, které vám pomohou zbavit se mnoha neduhů?

Na bolavé klouby a zatuhlé svaly můžete vyzkoušet obklady z kaštanové kaše. Pšeničnou mouku smíchejte s najemno namletými kaštany v poměru 1:1 a přidejte ocet. Pro ještě větší účinek si dopřejte kaštanovou koupel.

Skvělým léčivým pomocníkem je i kaštanová tinktura. Oloupejte 4 kaštany, najemno je nastrouhejte a smíchejte je se 120 ml Alpy. Vše dobře promíchejte, uzavřete do sklenice a nechte louhovat. Jednou denně obsah sklenice protřepejte a zhruba po měsíci směs přeceďte. Jemná masáž tinkturou z kaštanů uleví namoženým svalům a zbaví vás křečových žil.

Kaštany sbírejte na odlehlých místech nabytých pozitivní energií. Kaštany sbírané poblíž silnice či továren mohou obsahovat celou řadu škodlivých látek.

Zdroje:

  • https://living.iprima.cz/zahrada/proc-sbirat-kastany-bolest-zad-kloubu-kasel-ryma-zdravi-domaci-lecive-recepty
  • https://www.vitalia.cz/clanky/jak-si-nesplest-kastan-jedly-s-tim-konskym-s-tim-jedovatym/