Jste zde

Dýně, strašidla, svíčky v hlavní roli: Vyrobte si už teď originální dekorace na Halloween!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Anglosaský svátek slavený den před křesťanským svátkem Všech svatých, tedy 31. října, během něhož chodí děti převlečené za strašidla a koledují, už není jen otázkou Spojených států, Kanady, Británie nebo Irska. Oblibu si získává i u nás!

12. 10. 2017

S tím, jak děti od malička získávají povědomí o britské a americké kultuře prostřednictvím výuky angličtiny, se k nám Halloween nenápadně propašoval a obohatil většinou ponurý přelom října a listopadu o pěkný svátek s pěknou tradicí a s důvodem zase trochu obměnit výzdobu bytu, celého domu i zahrady. Připravili jsme pro vás několik tipů na dekorace, které můžete vyzkoušet nebo se jimi alespoň nechat inspirovat.

Dýně jsou klasika, na ně myslete od začátku

Měli jste na zahradě pěknou úrodu dýní, ale všechny jste je nezpracovali? Pak neváhejte a vyrobte si tradiční halloweenskou dekoraci. Vydlabejte dýni a vytvořte jí oči, nos a hrozivý úsměv plný křivých zubů. Budete-li mít dýni na očích a nebude hrozit nebezpečí vzplanutí, vložte do dýně i zapálenou svíčku, která vytvoří základ pro koncentrovanou atmosféru. Dýně jsou velmi vděčnou dekorací do interiéru i exteriéru. A pokud se vám neurodily na zahradě, jednoduše ji kupte v obchodě.

S věncem nečekejte na advent

Jestli máte rádi věnce jako ozdoby dveří, určitě nečekejte až na prosinec, až budete moci zavěsit ten adventní. Obstarejte si korpus věnce, černá peříčka, kterými ho pokryjete a přilepíte je na něj, a pár pingpongových míčků, na něž namalujete černou zorničku a barevnou duhovku, čímž vytvoříte umělé oči. Ty pak po věnci rozmístíte a nakonec je přilepíte. Tenhle věnec vám bude každý kolemjdoucí závidět!

Věnec nemusí být nutně jen adventní. Vyhrát si s touto dekorací můžete i na Halloween.Zdroj: thexerxes.com

Rozvěste svítící čepice

Ven na terasu i kamkoli dovnitř můžete zavěsit čarodějnické čepice, které buď jednoduše vyrobíte, nebo je pořídíte v hračkářství. To však není všechno – dovnitř umístěte jakékoli bezpečné světlo, může jít třeba o LED světélko. Rozvěšením více takových čepic bude halloweenská atmosféra u vás doma naprosto dokonalá!

Vyzdobte si bydlení zářícími klobouky.Zdroj: bit.ly/2cGbjuG

Přivítejte doma duchy

K další dekoraci budete potřebovat jen PET lahve, bílou látku nebo gázu, pingpongový míček, černý fix a provázek. Míček připevněte k hrdlu lahve (bez víčka), přes vzniklou „postavičku“ přehoďte bílou látku, připevněte ji k lahvi lepidlem nebo provázkem, provázek pak instalujte i na hrdlo lahve. Jakmile nakreslíte duchovi oči a třeba i škodolibý škleb, přivažte ducha k lustru nebo kamkoli jinam. Nezapomeňte mu pro větší efekt vyrobit i kamarády.

Proměňte zavařovačky ve strašidelné město

Jakýmkoli barevným sprejem, který bude spolehlivě držet na skle, posprejujte zavařovací sklenici a černým lihovým fixem na zaschlý nástřik namalujte strašidelné motivy, například křivé domy, pavučiny, pavouky nebo duchy. Když pomalujete více sklenic, může vám vzniknout celé město. A jedna malá rada na závěr – jako podkladová barva se skvěle hodí fialová nebo červená. 

Stačí jen trochu kreativity a času a strašidelné svícny jsou na světě.Zdroj: bit.ly/1FXseDu

Zázrak se svíčkou a krajkou

Víte, co se stane, když do průhledného nebo bílého svícnu postavíte svíčku a celý svícen dokola omotáte černou krajkou, kterou k němu následně jemně přilepíte? Jakmile svíčku zapálíte, duch Halloweenu se vám zase o krok přiblíží.

Stačí jen obyčejný svícen a černá krajka - originální dekorace je hotová.Zdroj: bit.ly/1OSfoIt

Pusťte si domů netopýry

S blížícím Halloweenem myslete na to, abyste nedopatřením nevyhodili kartony od vajíček. Z nich se totiž dají vyrobit krásní netopýři. Stačí z kartonu vystřihnout ten správný tvar, nabarvit ho načerno a bílým fixem mu vytvořit oči nebo přilepit malá očka, která se dají běžně pořídit. Potom už jen přilepte netopýrovi stužku na „hlavu“ a zavěste ho, kam se vám hodí. 

Takového netopýra zvládnete vyrobit sami. Stačí jen sáhnout po papírových obalech na vajíčka.Zdroj: bit.ly/1OSfoIt 

Nebraňte se novým svátkům, jsou kouzelné!

Jedna skupina lidí se Halloweenu stále brání, podobně jako únorovému Valentýnu coby americkému svátku, jehož jen využívají prodejci květin, čokolád a šperků ke zbohatnutí. Halloween vás ale nemusí stát spoustu peněz. Výzdobu pořídíte levně a svému domovu jí na chvíli zase dáte jiný šmrnc!