Jste zde

Když tchyně neohlásí návštěvu: Návod na bleskový 30minutový úklid!

nepořádek Zdroj: Bigstockphoto
Nečekané návštěvy a tchyně mají jasný jízdní řád – zaručeně vždy dorazí ve chvíli, kdy to u vás doma vypadá, jako by tam právě vybuchla atomovka. Je sice hezké, když se k vám objedná návštěva, ale co když řekne, že je u vás za 30 minut?

22. 3. 2023

Těch zatracených třicet minut na důkladné vypulírování domácnosti ale ani zdaleka nestačí. To však není důvod k panice. Máme pro vás návod, jak ten největší svinčík zredukovat za pouhou půlhodinku.

Zaměřte se na detaily

Zní to bláznivě? Omyl! Precizně srovnané boty v botníku, narovnané rohožky a koberečky nebo srovnané polštářky vytvoří dojem, že se zaměřujete i na ty největší detaily, tudíž jste puntičkářka, co má ráda pořádek a veškeré věci na svém místě.

Navoďte dobrý první dojem a s úklidem začněte hned v předsíni. Důkladně vyvětrejte a poté zapalte vonnou svíčku nebo aromalampu a nechte byt naplnit příjemnou vůní.

Honem na toaletu a do koupelny

Kam vedou první kroky většiny návštěv? Do koupelny. Hodlají si totiž umýt ušpiněné ruce z MHD nebo obchodů. Proto vezměte útokem záchodovou mísu, umyvadlo a vanu. Povrchy vydesinfikujte (jestliže vám to dovoluje čas, můžete nechat desinfekci chvíli působit), zbavte je prachu a dalších nečistot, a hlavně se zaměřte na baterie. Kdyby už nic, tak ty musí být před příchodem návštěvy vyleštěné do takového lesku, z něhož budou oči přecházet.

uklid-umyvadlo.jpg

umyvadlo v koupelně
Zdroj: 
Bigstockphoto
Toaleta a umyvadlo? To u vás návštěva nejspíš použije. Tak se do toho dejte.

S prádlem do pračky

Taky se vám po obývacím či dětském pokoji válí hromady svršků a váš milovaný manžel používá židli v kuchyni jako odkládací plochu, v horším případě šatník, na kterém se perfektně vyjímá „přehled týdne“?

V rychlosti sesbírejte všechny svršky, vyberte koš na prádlo a rovnou oblečení naházejte do pračky. Tu také zapněte. Její „vrnění" dokreslí vaši proměnu v hospodyňku - nejlépe v duetu s vůní čisticích prostředků, které opětovně nalijete do WC mísy po tom, co jste ji alespoň v rámci možností uklidili.

Zaostřeno na obývací pokoj

Kde bude trávit návštěva největší část svého pobytu? Pravděpodobně v obývacím pokoji. Kromě urovnaných polštářů byste se ale měli zaměřit také na všudypřítomný prach, který otřete vlhkým hadříkem či prachovkou. Nezapomeňte vyleštit lesklé plochy (stoly, monitory televize nebo počítače) a naaranžovat na stůl alespoň nějakou květinu, hrnečky, skleničky či víno k otevření.

Finišujeme

Pokud vám to čas a nezvaný host dovolí, proběhněte se po bytě či domě s vysavačem. Nádobí naskládejte do myčky a věci, které nestihnete uklidit, jednoduše zavřete do ložnice, kam by neměla mít návštěva přístup. Ložnice je totiž vaším soukromým útočištěm a měla by se nacházet v nejodlehlejším koutě bytu. Problém samozřejmě nastává, pokud u vás hodlá návštěva přenocovat. Ale o tom zase někdy příště…

Zdroje:

  • https://www.idnes.cz/hobby/domov/navod-na-neustale-cistou-domacnost-aneb-bleskovy-prulet-bytem-za-20-minut.A090916_143419_hobby-domov_mce
  • https://www.homeincube.cz/navsteva-temer-za-dvermi-poradime-vam-bleskovy-uklid/
  • https://www.idnes.cz/hobby/domov/deset-tipu-na-generalni-uklid-bytu-pocinejte-si-jako-profik.A110906_103659_hobby-domov_bma
  • https://www.uklidmi.cz/cs/uklidove-sluzby/uklid-domacnosti-bytu-rodinnych-domu-praha/6-tipu-pro-bleskovy-generalni-uklid-bytu/