Jste zde

Kam se hodí designové lustry?

křišťálový lustr Zdroj: www.artcrystal.cz
Lustr je nedílnou součástí většiny místností. V dnešní době existuje nepřeberné množství druhů a designových provedení tohoto stropního osvětlení. Abyste se ve výběru neztratili, připravili jsme přehledný článek, který s výběrem designového lustru pomůže.

2. 9. 2021

Do kuchyně lustry s dominantním stínidlem

Kuchyň je místnost, kde design dostává velký prostor. I rodiny, které bytový design příliš neřeší, často navštíví profesionální kuchyňské studio a nechají si tuto místnost realizovat od specialistů. Díky tomu zejména v novostavbách mají kuchyně design dle posledních trendů a technologických možností. Přímo v kuchyni bývá osvětlení zabudováno přímo v kuchyňském nábytku, často formou bodových světel, které lépe osvětlí pracovní plochu.

Prostor pro moderní designový lustr se ale nachází nad jídelním stolem. Dominantní lustr může zdůraznit význam jídelního stolu pro celou rodinu. Doporučujeme lustry zavěšené na delším kabelu a s výrazným stínidlem. Díky tomu bude světlo směřovat přímo na jídelní stůl a nebude oslňovat členy rodiny, kteří u stolu sedí.

Extravagantní lustr do obýváku

V obývacím pokoji je obvykle prostor pro experimenty. Stropní lustr zde tvoří dominantu pokoje nejen večer, ale i přes den, kdy je světlo vypnuté. Můžete zde tak umístit lustr v netradičním provedení, který zaujme každou návštěvu.

Velmi moderní jsou v poslední době skleněné designové lustry, v módě jsou opět i lustry křišťálové.

Pamatujte na to, že design by nikdy neměl mít přednost před praktičností, designový lustr je určitě dobrá volba, ověřte si však, že bude plnit vaše nároky na osvětlení místnosti.

Ve starších interiérech neexperimentujte

Zatímco v novostavbách s moderním interiérem je často prostor pro experimentování, ve starších nemovitostech doporučujeme držet se stylu, ve kterém je celý interiér zařízen. To neznamená, že byste měli koupit obyčejný nevýrazný lustr, i zde je pro designový prvek nepochybně prostor.

Designový lustr by však měl respektovat tradiční řád místnosti a jen decentně jej určitou inovací posunout na novou úroveň. Chytré propojení starého a nového vždy garantuje dechberoucí výsledek.