Jste zde

Jaké to je bydlet v Sedmikrásce? V pražských Vysočanech vzniká unikátní obytný dům

Zdroj: http://www.sedmikraskabyty.cz/

Oblé tvary místo pravých rohů a žlutá s bílou na fasádě jako barvy, které mají ještě umocnit čistotu místa. Dům s názvem Sedmikráska po jeho dokončení rozhodně neminete. Je jedním z příkladů moderních bytových domů, které v Praze a okolí vyrůstají.

11. 4. 2013

Aktuální trendy v oblasti bydlení jsou pevně dané – vysoké komforty vybavení, atraktivní lokalita obklopená přírodou, ale zároveň blízkost do centra města. Dávno jsou pryč doby, kdy lidé spatřovali kvalitní bydlení v šedivých betonových zástavbách. Dnes musí být novostavba i krásná na pohled – jen tak má potom šanci mezi ostatními developerskými projekty.

Hlavně v Praze tak v posledních letech vyrůstají moderní domy, jejichž architekti se rozhodně nebáli netradičních řešení a dokázali je dokonale snoubit s okolní zelení. Zapomeňte na beton a šeď a pojďte se podívat na nezajímavější projekty, které v Praze vyrůstají. 

Sedmikráska rozkvétá na Praze 9

Ne, opravdu vás neinformujeme o stavu květeny ve Vysočanech. Řeč je o specifickém developerském projektu, jehož vizuální stránka má za cíl prý navozovat pozitivní náladu a pocit čistoty – proto žlutá a bílá jako dominující barvy. Pro Sedmikrásku navíc budou typické vysoké standardy vybavení jednotlivých bytových jednotek a příjemná lokalita, do které jsou Sedmikráska byty zasazeny.  Bude tak prý určena i pro náročné klienty.

byty-sedmikraska2

Vizualizace napovídá, jak bude projekt zasazený do okolní zástavby. Zdroj: www.sedmikraskabyty.cz

Projekt nabídne celkem 155 bytových jednotek o dispozicích 1+kk, až 4+kk a komerční prostory k pronájmu. Byty jsou součástí moderního komplexu vyvedeného v barvách pro sedmikrásku typických – zářivé žluté a čisté bílé. Sedmikráska je obklopena rozkvetlým přírodním parkem, jehož rozloha má v budoucnu dosahovat až 4500 m2. V okolí Sedmikrásky je situována veškerá občanská vybavenost a zajištěna je zde také výborná dopravní dostupnost do centra Prahy.

Jaké výhody přináší bydlení v Praze?

  • Výběr je možný z celé řady atraktivních developerských projektů
  • Příjemné lokality obklopené přírodou
  • Zdravé prostředí s množstvím různorodých aktivit
  • Blízkost centra a veškerá občanská vybavenost
  • Bydlení pro všechny věkové skupiny

Nízkoenergetické Vilky Buštěhrad potěší peněženku

Architektonicky zajímavé rodinné domy holandského typu obklopené zelení mohou ročně přinést do vaší peněženky zajímavou částku. Ptáte se, jak je to možné? Odpovědí je nízkoenergetický standard, kterým se mohou Vilky Buštěhrad pochlubit. Jedná se o nadčasový developerský projekt kladoucí důraz na soukromí a komfort rezidentů i finanční úsporu, které je dosaženo zejména kvalitním zateplením a úsporným dispozičním členěním každého domu.

byty-sedmikraska3

Takto budou vypadat viladomky v Buštěhradě. Zdroj: www.vilky-bustehrad.cz

V okolí projektu se kromě veškeré občanské vybavenosti nachází také nově vybudovaný Park Ořešín, který je protkán upravenými lesními cestičkami a řadou relaxačních zón. Kromě jiného zde naleznete také zajímavý přírodní zlom. Rozloha parku činí 26 000 m2. Své místo pro aktivní nebo pasivní odpočinek si zde proto nalezne každý bez rozdílu.

Proč je bydlení v zeleni tak důležité?

  • Zdravé prostředí příznivé pro život člověka
  • Psychická pohoda
  • Ideální místo pro rozvoj a výchovu dětí
  • Pozitivní fyzické a behaviorální dopady na děti i dospělé
  • Utužování vzájemných sociálních vazeb

Jinočany: Luxusní a zároveň levné bydlení obklopené přírodou

V lokalitě Praha – západ leží netradiční projekt kombinující v sobě originální architekturu, vysoké standardy vybavení a lokalitu obklopenou zelení. K dispozici je zde celkem 36 bytových jednotek o dispozicích 2+kk, 3+kk a 4+kk. Přízemní byty Jinočany se mohou pochlubit vlastními zahrádkami, které poskytují dostatek soukromí všem členům rodiny.

byty-sedmikraska4

Odtud to je procházkou na Karlštejn jen kousek. Zdroj: www.bytyjinocany.cz

Lokalita je výjimečná svou klidnou a nekomerční povahou, kterou ocení zvláště rodiny s dětmi nebo starší osoby vyznávající klidnější bydlení uprostřed zeleně. Okolí projektu tvoří chráněná krajinná oblast Český kras s řadou přírodních i historických památek. V rámci rodinného výletu nebo romantické procházky můžete navštívit třeba jeden z nejoblíbenějších českých hradů Karlštejn. Veškerá občanská vybavenost a výborná dopravní dostupnost pouze podtrhuje výjimečnost tohoto místa.

Přečtěte si i o dalších zajímavých developerských projektech: