Jste zde

Rezidence Modřanka: Když nové byty ctí dlouhou historii

Zdroj: www.rezidencemodranka.cz
Na místě bývalého cukrovaru a v těsném sousedství prvorepublikových vilek vyrůstá unikátní projekt Rezidence Modřanka. Modřany jsou čtvrtí s historií sahající až do dávnověku. Svoji roli sehrály za husitských válek i v době komunistické totality.

21. 11. 2015

Pojďme si společně připomenout důležité modřanské milníky a dozvědět se tak o místě, které by se mohlo brzy stát vaším domovem.

Nejstarší zmínky o Modřanech sahají až do roku 1088, kdy byla tehdy ještě osada Modřiluhy zmíněna v základní listině kapituly Vyšehradské. Podle názoru odborníků byla tato listina podvrh a tak první historicky doložená zmínka byla až v darovací listině vyšehradské kapitule v roce 1178.

Rezidence Modřanka - když chcete bydlet v Praze, ale zároveň to mít blízko do přírody.Zdroj: www.rezidencemodranka.cz

Značnou škodu utrpěly Modřany za husitských válek. V roce 1420 při tažení husitů na Zbraslavský klášter byly vypleněny a zdejší kostel byl vypálen.

Proměna z venkova na město

V 19. století Modřany prodělávaly proměnu z venkovské vsi na pražské předměstí a v roce 1855 byly povýšeny na samostatnou farnost. Po vzniku Československé republiky zde probíhal čilý stavební ruch a dokonce zde přednášel i prezident T. G. Masaryk. Po roce 1948 Modřany postihlo znárodňování spolu s celým Československem.

V roce 1964 byly k Modřanům připojeny Komořany a v roce 1968 se sloučily s Prahou.  Roku 1994 byla městská část Praha-Modřany přejmenována na Prahu 12. Nyní jsou Modřany krásnou a moderní čtvrtí, která se stala domovem tisíců lidí. Modřany jsou oblíbené hlavně ze dvou důvodů – jsou snadno dostupné z centra Prahy a nabízí klid a přírodu i přesto, že bydlíte v Praze.

Jak se vám líbí nové byty v Modřanech?Zdroj: www.rezidencemodranka.cz

Ideální místo pro život

Z toho důvodu si společnost Horizon Modřany s. r. o. ze skupiny HORIZON HOLDING vybrala pro pražskou novostavbu Rezidence Modřanka právě Modřany, protože zde platí, že současnost je tu opravdu v souladu s tradicí. A navíc je to krásné místo ideální pro všechny životní etapy.  

Rezidence Modřanka nabídne 292 nových bytů v Modřanech. Některé byty mají navíc předzahrádky, lodžie nebo rozlehlé terasy na samém vrcholu budov, takže o nádherné výhledy na Prahu tu rozhodně nebude nouze. Pokud vás Modřany oslovily, tak se podívejte na nabídku bytů, protože Rezidence Modřanka je bydlení, které jste si vysnili.