Jste zde

Jak vyzrát na vysoké ceny bytů v Praze

Zdroj: shutterstock.com
Rádi byste si pořídili byt s dobrou dostupností do centra Prahy? Nepříznivá situace realitního trhu vám to pravděpodobně neulehčuje, my vám však poradíme, jak na situaci vyzrát. Poradíme vám, kde hledat, jak ušetřit a neztratit kontakt s metropolí.

19. 11. 2018

Jedním z nejvýraznějších problémů, s nímž se aktuálně potýkají téměř všichni Pražané toužící po vlastním bydlení, je vysoká cena bytů v hlavním městě. V ostatních regionech ceny spíše stagnují či mírně klesají, Praha však zdatně odolává. Se změnou situace podle odborníků počítat nemáme. Navíc se zpřísnily podmínky pro získání hypotéky a legislativní procesy brzdí výstavbu ve městě. Jak z toho tedy ven, pokud nechcete strávit zbytek života ve spolubydlení s dalšími pěti lidmi?

Řešení je za rohem

Z okrajové části Prahy se do centra dopravíte za půl hodiny až hodinu. Mnohé lokality za Prahou to však umožňují rychleji, ale hlavně se ceny nemovitostí v těchto oblastech pohybují výrazně níž než ve městě. Jen několik minut za přeškrtnutou cedulí můžete najít svůj cenově dostupný vysněný domov.

Zdroj: shutterstock.com

Jedním z těchto případů je developerský projekt Velká Brána, jenž vyrostl v malebné obci Horoměřice, v sousedství městské části Praha 6. Nové byty se nachází jen 25 minut od centra Prahy, obklopuje je příjemné prostředí plné zeleně, lokalita disponuje dobrou dopravní dostupností i občanskou vybaveností. Nedaleko Velké Brány najdete supermarket, školu, školku nebo poštu.

Uniknete zde shonu velkoměsta, přesto od něj nebudete tak daleko, abyste nemohli čerpat všechny výhody, které vám nabízí. Přímo v Horoměřicích můžete využívat služeb různorodých sportovišť určených pro squash, bowling, jógu, badminton či florbal, večer zase vyrazit s přáteli do restaurace.

V blízkosti Horoměřic můžete objevovat mnohé přírodní krásy jako Divokou Šárku, Kozí hřbety, Tiché údolí nebo se podívat na zoubek legendami opředenému hradu Okoř. Možná potkáte bílou paní. Začněte život podle svých představ v jednom z krásných bytů za Prahou.