Jste zde

Jak se nespálit při koupi bytu v Praze – ať už nového, nebo staršího

Zdroj: Finep.cz

Koupě nemovitosti je obrovská investice, a proto by ji člověk neměl uspěchat. Vše si důkladně promyslet, zjistit si všechny informace a vsadit na odborníky. To je základ.

31. 10. 2012

Sháníte byt? A sháníte byt v Praze? Pak vězte, že právě v Praze je o nové byty veliký zájem. A i to je důvodem toho, proč si lidé často nákup pořádně nerozmyslí, jdou do něj bezhlavě a pak často hořce litují. Poradíme vám, jak se nespálit při koupi bytu, i to, jaké jsou aktuálně ty nejžádanější lokality.

Reklamy na internetu, v televizi, na billboardech i v rádiu lákají na nabídku nových bytů v Praze. Jakmile se ale společnosti, která reklamu uvedla do oběhu, ozvete se zájmem o byt, zklame vás často záporná odpověď. Nové byty jsou totiž většinou rychle rozprodané - je o ně velký zájem. Do Prahy totiž stále častěji míří mladé páry, které hledají moderní bydlení, chtějí se zde usadit a najít si dobře placenou práci. A kdo dřív dojde, ten dřív bere.

Na nákup nepospíchejte

I přesto ale na nákup za každou cenu nepospíchejte. A jak radí většina odborníků, nepokoušejte se o nákup bytu svépomocí, ale svěřte se do rukou odborníků. Zvláště pokud kupujete byt, který už není těsně po kolaudaci. Realitní makléři v tom totiž umějí chodit, znají „fígle“, které prodávající občas zkouší, díky zkušenostem ví, jestli je cena nemovitosti reálná, nebo nadsazená. Z realitek pak vybírejte ty firmy, které mají dobré reference a alespoň nějakou historii. Třeba FINEP realizuje prodej bytů v Praze už 15 let. Člověk tedy může usuzovat na férový a profesionální přístup.

finep-nove-byty2

Nové bydlení je rozhodnutí občas i na celý život - tak se neunáhlete! Zdroj: Finep.cz

Dobrý makléř by vám měl u bytu, který už má nějakou historii a není těsně po kolaudaci, dát k nahlédnutí list vlastnictví a osvětlit vám, v jakém typu vlastnictví byt právě teď je. Těžko prodejné jsou v této době zvlášť byty družstevní. Dále byste si měli zjistit, zda na nemovitosti neleží žádné další závazky – kupříkladu dluhy za energie. U starších domů se doporučuje nechat provést technickou inspekci nemovitosti. Stojí sice řádově tisíce, vyvarujete se ale následných nepříjemných překvapení třeba u stavu rozvodů.

Rozhodně se nenechejte do ničeho tlačit, nepodepisujte zámluvu, neskládejte zálohu, pokud si nejste úplně stoprocentně jistí. své peníze už byste zpět nedostali.

Kde jsou v Praze volné nové byty?

Hledáte-li bydlení v krásném a klidném prostředí, ale přitom nedaleko centra města, nabízí se vám nové byty Praha 9. Při realizaci tohoto developerského projektu byl kladen důraz na kvalitu stavby a lukrativnost okolí. Byty v Praze 9 tak uspokojí i náročnou klientelu, která hledá moderní a nadstandardní bydlení.

finep-nove-byty3

Okrajové části Prahy s výbornou dostupností do centra - to sjou velmi žádané lokality. Zdroj: Finep.cz

Bytovému komplexu v Praze 9 na Proseku náleží bobová dráha s vyhlášenou restaurací a letní zahrádkou. Ve volném čase se zde tedy nebudete ani nudit. Nabízí se vám pestrá škála aktivit – plavání, tenis, fotbal, jízda na bruslích, jízda na koni a mnoho dalších.