Jste zde

Jak se nespálit, když pořizujete vestavěnou skříň na míru

Zdroj: www.senator-sk.sk

Pořízení vestavěné skříně dnes není záležitost tisíců, ale mnohdy i desetitisíců korun. O to pečlivější buďte při výběru výrobce. Poradíme vám pár tipů, jak se při tom nespálit.

29. 5. 2012

Vestavěné skříně si člověk nepořizuje každý den a rozhodně nejde o levnou záležitost. Vždyť opravdu kvalitní vestavěná skříň do atypického prostoru, která bude opravdu veliká, prostorná a vybavená uvnitř kompletním drátěným programem, vnitřním osvětlením na čidlo, s kvalitním kováním a designově zvládnutými dveřmi může vyjít i na několik desítek tisíc korun!

O to smutnější pak je, když ve výsledku přijdete na to, že jste investovali do věci, se kterou nejste stoprocentně spokojeni, která ve vás vyvolává místo radosti rozporuplné pocity a na které už po několika prvních týdnech nacházíte první nedostatky kvůli nekvalitním materiálům a zpracováním.

Osobní reference – ta nejlepší reklama

Vestavěnky jsou dnes obrovský byznys, a tak zvláště v Česku není divu, že se na jejich výrobě snaží zbohatnout i lidé, jejichž úmysly nejsou úplně čisté. Proto výrobce vybírejte opravdu pečlivě.

Samozřejmě, že tím nejideálnějším řešením je získat reference od někoho, koho opravdu dobře znáte. Pořizovali si vaši známí před necelým rokem skříň a nemohli si vynachválit přístup řemeslníků a konečný výsledek?Pak neváhejte a tu samou firmu také zkontaktujte. Objektivnější reference asi nezískáte.

Nicméně většinou své pátrání po kvalitním dodavateli člověk zahajuje pátráním na internetu. Projděte si postupně několik webovek. Nabízí firma poradenství, nezávaznou kalkulaci? Má bohaté portfolium kladných referencí a fotogalerii s provedenými zakázkami? Tohle všechno patří ke kladům.

Internet – fórum pozitivních i negativních názorů

Co radí odborník?
 
"Vestavěná skříň je veliká investice a spousta lidí se prostě bojí utratit desítky tisíc korun za něco, co si ani neumí představit. I proto nabízíme službu 3D návrh vestavěné skříně. Počítačový návrh skříň umožní vidět v několika úhlech pohledu včetně perspektivy, získáte lepší představu o tom, jak bude mohutná, jak buide v interiéru působit, jak budou dohromady ladit jednotlivé detaily,"
 
Milan Kajaba

Rozhodně ale nedejte jen na kladné a pozitivní reference přímo na stránkách. Zkuste si zadat jméno firmy do hledáčku. Pokud s ní měl někdo negativní zkušenosti, rozhodně si to nenechá pro sebe. V tomto je internet perfektní pomocník. V tomto případě může sice jít i o útok konkurence, ale pravděpodobnější je skutečně nespokojený zákazník.

Zkontaktovali jste firmu přes formulář, nebo mail, ale ani po dvou týdnech se vám nikdo neozval? Pak raději ruce pryč. Když už prvotní zpětná vazba trvá v řádech týdnů, jak dlouho potom bude trvat samotná výroba a montáž skříně?! Mimochodem – kvalitní firma je vám schopná skříň vyrobit a dodat v rozmezí šesti dnů až tří týdnů. Že to nejde dřív jak za dva měsíce? Asi jste natrefili na firmu, která nepatří ke špičce.

Body navíc za poradenství

Body přičtěte i firmám, které nabízejí poradenství, nezávazný kalkulátor ceny nebo 3D konfigurátor, díky kterému uvidíte, jak bude skříň vypadat u vás v interiéru, nebo služby bytového designéra, který vám může případně poradit s konečnou podobou skříně. Známkou toho, že  se výrobce nemá za co stydět a co skrývat je mnohdy i vzorková prodejna, kde si člověk může skříně osahat. 

Pokud bychom měli vše předchozí shrnout do jediné poučky: Výběr vestavěné skříně není výběr oběda – a tak byste k němu měli přistupovat. Zodpovědně, rozvážně a rozhodně ne zbrkle!