Jste zde

Když odřete dveře skříně, zakryjte je samolepkou!

Zdroj:

Odřeli jste stěnu, nebo omylem poškrábali dveře skříně? Než si začnete sypat popel na hlavu, možná zkuste „maskování“ pomocí samolepek.

30. 10. 2011

Nejrůznější nálepky a samolepky na zdi, skříně a obklady slaví veliký boom. Raketovou rychlostí přibývají na internetu stránky firem, které nabízejí jejich realizaci. Z čeho samolepky jsou, co všechno vydrží a na co se dají použít?

Nejrůznější nálepky mají nejčastější uplatnění na zdech. Jsou totiž ideálním řešením pro ty, kteří jsou líní vymalovat kompletně celý pokoj, ale touží po změně. Zatímco malováním strávíte víkend, samolepku na zeď nalepíte za pár minut. Výrobci uvádějí, že jednoduché vzory jsou na zdi nalepené do deseti minut, ty složitější vám mohou zabrat hodinu. 

Od Eiffelovky k abstrakci

I drobnější motiv pak dokáže interiér oživit. Vybrat je možné ze stovek vzorů, desítek barev, nejrůznějších velikostí. Existují nálepky, které vypadají jako siluety slavných staveb, nálepky inspirované přírodou, abstraktní vzory… firmy se nebrání ani výrobě samolepek podle vlastního návrhu zákazníka.

A proč jsme v úvodu zmiňovali poškozené a poškrábané vestavěné skříně? Samolepky totiž dnes nezdobí jen zdi, ale i další povrchy, včetně dveří vestavěnek.

Je asi zbytečné lepit samolepky na designově vyvedené dveře od šatní skříně. Ve chvíli, kdy se vám je podaří poškrábat je ale právě samolepka asi nejschůdnější řešení. Pokud si nejste jistí tím, jestli nálepka bude na povrchu držet, zkuste výrobce poprosit o malý vzorek. Většinou vám vyhoví.

Vsaďte na kvalitu!

U samolepek se vyplatí, ostatně tak jako všude, vsadit na kvalitní materiály. Pokud uvažujete o alternativách od asijských výrobců, nemůžete počítat s tím, že vám nálepka vydrží ve stoprocentní kvalitě roky.

Naopak kvalitní nálepky z vinylu vydrží na zdi minimálně pět let. Navíc je možné je několikrát odlepit a přilepit třeba jinde. Pokud navíc nebydlíte v domě se starší omítkou, pak i bez poškození povrchu.
Designéři doporučují vybírat barvu samolepek na zeď buď jako doplňkový odstín, nebo v kontrastu. Desing samolepky pak nadčasový – samolepka sice vyjde na pár stokorun, ale je zbytečné, abyste ji za pár týdnů chtěli vyměnit.

Čtěte dále:

Chcete si pořídit vestavěnou skříň a nevíte si rady? Máme pro vás pár tipů v podobě článků: