Jste zde

Na kolik vyjde kvalitní vestavěná skříň?

Zdroj: Stylishrooms

Plánujete vybavit byt vestavěnou skříní? Pokud ano, pak je pro vás jedním z rozhodujících faktorů určitě cena. Sesbírali jsme pro vás pár rad a tipů, jak ušetřit, ale zároveň dostat za své peníze kvalitu.

16. 9. 2011

Vestavné skříně – elegantní, praktické, moderní, šetřící místo, jednoduše skrývající spoustu věcí, kterými se nechcete chlubit každé návštěvě. Hlavně v polovině 90. let byly „vestavěnky“ velkým hitem. V panelových domech se bouralo, přestavovalo, upravovalo…
I tehdy už ale šlo o nemalou investici. Dnes se cena kvalitní skříně pohybuje okolo osmi tisíc za „metr“. Pokud navíc chcete specifický materiál nebo nestandardní vnitřní uspořádání, připlatíte si.

Metr skříně za několik tisíc

Co se ale vlastně skrývá za cenou za „metr skříně“? Obvykle zaměření a materiál. Někde vám k tomu zdarma ještě přibalí zaměření, počítačový grafický návrh a dopravu zdarma. Tady se ale vyplatí propočítat, jestli vás v konečném součtu nevyjde levněji firma, která si dopravu účtuje zvlášť.

stylish-skrine1

Dnes už není problém ani skřín se skosenými stěnami, která se vejde i do bytů v podkroví. Stylishrooms

Hlavním faktorem, od kterého se odvíjí cena ckříně, je materiál, ze kterého výsledná „vestavěnka“ bude. Chcete dveře z barevného skla nebo z masivního dřeva? Pak si připravte další tisíce navíc. Naopak ušetříte, pokud sáhnete po laminu. Ideálně po bílém. Stačí, když ho použijete na místa, která nejsou běžně vidět, dveře klidně nechte v jiném designu, a ušetříte i několik tisíc korun.

Šoupací, nebo otevírací? Dřevo, nebo lamino?

Cena modelů se liší i podle toho, jestli chcete šoupací nebo otevírací dveře. Co do místa rozhodně vedou dveře šoupací. Tam ale pozor na to, z čeho jsou vyrobená kolečka. Ta plastová sice vyjdou levněji, ale věřte tomu, že jejich vrzání vám bude po čase trhat uši. Toto je ten z případů, kdy se nevyplatí šetřit – raději vsaďte na jistotu v podobě koleček s ložisky.

Nejrůznější držáky, košíčky, kravatovníky, šuplíky – to je to, co dělá vestavěné skříně na míru tak populárními. Jenže pozor – s každým dalším šuplíkem a specifickým přáním roste cena. Proto dobře popřemýšlejte, jestli do své skříně skutečně potřebujete šuplíkový systém, když do něj vlastně nemáte co dát.

Cenu navýší i vnitřní osvětlení skříně. Pokud ale denně potmě hledáte na dně skříně ponožky a už vás to nebaví, do této vychytávky investujte. Levnější alternativou je osvětlení s klasickým manuálním vypínačem, dražší varianty jsou pak ty, kde se rozsvěcí díky fotobuňce.

Když rám, tak z hliníku

Rám – odborníci radí jedině hliníkový. Ten ale patří mezi dražší varianty. Levnější je ocel. Ještě předtím, než ji pořídíte, ale vše dobře zvažte. Košíčky a kravatovníky můžete po čase dokoupit, vyměnit ocelové rámy za kvalitnější hliníkové ale možné není.

stylish-skrine3

Nejrůznější šuplíky, věšáky a košíky na prádlo - to je největší deviza skříní na míru. Stylishrooms

Chcete mít přední stěnu skříně skleněnou nebo rovnou pokrytou zrcadlem? Pak se po čase připravte na škrábance a lehce poničený povrch, nebo investujte do speciální ochranné fólie. Cena skříně sice opět stoupne, ale životnost se prodlouží v řádu let.

Jde vám z toho všeho hlava kolem? Pak se nebojte zeptat odborníků. Ti se navrhováním a montáží kvalitních skříní na rozdíl od vás živí. Vy si jen dejte pozor při výběru firmy. Nikdy nezkazíte nic tím, když si najdete její reference na internetových fórech.       

Související články