Jste zde

Sedací vak jako moderní alternativa klasických sedaček. Hodí se pro vás?

sedací vaky Zdroj: Pixel-Shot / Adobestock
Tradičním sedačkám a křeslům v posledních letech stále více leze do zelí moderní alternativa, kterou můžeme znát pod pojmem sedací vak nebo také pytel.

16. 1. 2024

Svou popularitu si získává díky kombinaci flexibility, pohodlnosti a svým moderním provedením. V článku se dnes zaměříme na hlavní výhody a nevýhody, které nabízí a vy tak sami můžete nejlépe zhodnotit, jestli je vhodný i do vaší domácnosti.

Výhody

Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou se pustíme do výhod, které sedací vak nabízí:

  • Pohodlnost – Měkký povrch a schopnost přizpůsobit se tvaru těla zajistí maximální možný komfort.
  • Variabilita – Umožňují uživatelům měnit pozice a sedět různými způsoby.
  • Moderní vzhled – Pro všechny, co hledají stylový a moderní prvek do domácnosti se jedná o ideální volbu. Existuje mnoho barevných variant a designů, které umožňují přizpůsobit vše dle požadovaných preferencí.
  • Flexibilita – Jsou lehké a snadno přenosné, což znamená, že je lze jednoduše přesunout do jiné místnosti, dokonce i do exteriéru.

adobestock_659965290.jpeg

sedací vaky tuli tuli
Zdroj: 
altitudevisual / Adobestock

Nevýhody

Samozřejmě jako vše, i sedací pytle mají své nevýhody:

  • Estetika – Pro některé lidi může být tvar sedacího vaku esteticky méně atraktivní než tradiční sedačka nebo křesla. Pro ty z vás doporučujeme držet se klasiky a vybrat si například kvalitní designové křesla od Tuli.cz.
  • Slabá podpora krku a zad – Jsou sice pohodlné, ale některým nevyhovuje nedostatečná podpora pro záda a krk, což může být obzvláště problémem pro ty, kteří trpí bolestmi těchto partií.
  • Větší náchylnost k deformacím – Po čase může sedací pytel ztrácet svůj tvar a objem, čímž začne ztrácet na své pohodlnosti. To ovšem dokážete vyřešit pomocí náhradní náplně - vak hravě odzipujete a doplníte novým granulátem.

Přestože má své nevýhody, jeho mnohostrannost a moderní vzhled mu umožňují zapadnout do mnoha různých prostorů. Je však na každém z nás, zda se rozhodne pro vak nebo bude věrný tradičním možnostem pro sezení.