Jste zde

Hodiny: 7 tipů na praktický i estetický doplněk do bytu

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Zkontrolovat čas je pro nás v dnešní době skoro tak důležité jako dýchat. Nejdeme pozdě? Kolik máme ještě času? Kromě toho, že nám na tuto otázku hodiny odpovídají, mohou sloužit i jako stylový a originální doplněk bydlení!

11. 10. 2016

Dřevěné s kukačkou nejsou do moderního bydlení to pravé ořechové, i když na chatě mohou udělat pořádnou parádu. Do svého bytu si můžete dopřát cokoli, co se vám bude líbit, bude vás vystihovat a co bude ladit ke stylu vašeho bydlení, ať už půjde o bydlení podle nejmodernějších trendů, o klasiku, která nikoho neurazí, nebo o nějaký ten experimentální výstřelek.

Našli jsme pro vás 7 velmi netradičních a jedinečných kousků, které by vás mohly informovat o čase a také dodávat vašemu interiéru originální ráz. 

Milovníci hudby ocení tento kousekZdroj: etsy.me

Gramofon pro milovníky hudby

Nedáte bez hudby ani ránu a na vašem bytě je to znát? Tak to už vám pravděpodobně chybí jen to jediné – hodiny věrně podobné gramofonu. Hřát vás může i pocit, že hodiny jejich původce PixelThis vyrábí z recyklovaných materiálů.  

Tento kousek ocení zejména vášniví cyklisté.Zdroj: etsy.me

Kus kola pro vášnivé cyklisty

Každý cyklista chce mít své kolo doma. Nejradši by si ho možná pověsil na zeď, aby ho měl stále u sebe. S hodinami od stejného výrobce jako jsou „gramofonové“ hodiny se vám může sen splnit a své kolo ani nemusíte na zeď věšet. Je libo osmikolečko nebo kolo z nepoužívaného bicyklu? Žádný problém! A ještě z něj vyčtete, jestli už náhodou není čas jet na kolo.

Tady se při odhalování konkrétního času můžete i pořádně zapotit.Zdroj: boredpanda.com

Pár příkladů pro intelektuály

Jestli jste nadšení matematici nebo chcete udělat radost svému inteligentnímu potomkovi, na tom tolik nesejde. Důležité je, že tyto hodiny toho hodně prozradí, tedy o jejich majiteli. Humanitně zaměřeným neprozradí totiž vůbec nic, ti z nich mohou aktuální čas leda vytušit. 

... když je vám přesný čas úplně volný.Zdroj: boredpanda.com

„Není to jedno?“ hodiny

Někdy doma jistě prožíváte okamžiky, kdy byste nejradši zastavili čas. V letním večeru, kdy si vychutnáváte sklenku vína, uprostřed pracovního týdne, kdy se horko těžko snažíte vyléčit chřipku, nebo každou neděli. Tehdy prostě nechcete vědět, kolik je hodin, i když povědomí o čase mít musíte. Tyhle hodiny k vám padnou i v případě, že všude permanentně chodíte pozdě. Pak už je totiž do jisté míry jedno, kolik je doopravdy hodin.

Milujete knihy? Pak si zamilujete i tyto hodiny.Zdroj: pebblez.com 

Pro náruživé čtenáře

Milujete krásnou literaturu, nebo hltáte odborné publikace? V tento okamžik na tom nesejde. Důležité je, že máte rádi knížky a v jejich formě můžete mít i hodiny. Ty si pak můžete klidně pověsit na zeď nebo je zasadit mezi ostatní knížky do knihovny. 

Dva v jednom: Hodiny a zároveň mapka.Zdroj: http://bit.ly/2cHposB .

Pro cestovatele, milovníky koloniálního stylu i Pána prstenů

Sépiově vyvedená mapa na hodinách v tradičním kulatém tvaru potěší všechny, kteří milují koloniální styl, do něhož perfektně zapadnou, i milovníky cestování. A v neposlední řadě tento kousek uchvátí obdivovatele Pána prstenů. 

Tento kousek ocení milovníci retro stylu.Zdroj: http://bit.ly/2d0hacT

Pro starší generaci a mladé fanoušky retro stylu

Vzpomínky na doby dávno minulé přinášejí lidem, kteří je zažili, notnou dávku nostalgie. Těm mladším zase připomínají překonané designové styly. Jakmile se tyto dvě kategorie sejdou v jedné domácnosti, mohou být perfektním doplňkem jakékoli hodiny v retro stylu. Nás nejvíce zaujaly tyto překlápěcí. 

Který kousek vás nejvíce zaujal?