Jste zde

Jak na komáry: Máme tipy na domácí přírodní repelenty i suroviny, které uleví od svědění

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Otravují vám komáři život a doslova vám pijí krev? Známe zaručené babské rady, které ochrání tělo před nepříjemnými štípanci a víme, jaké suroviny spolehlivě uleví od svědění. Přestaňte používat chemické repelenty, které negativně ovlivňují vaše zdraví!

22. 6. 2019

V našich zeměpisných šířkách žije asi 45 druhů komárů. Nejčastěji se s nimi můžete setkat v okolí rybníků, jezer, řek či lužních lesů a nejvíce aktivní jsou od soumraku do svítání. Svou oběť si vybírají podle oxidu uhličitého, který vydechujeme, a podle tělesného pachu, který má každý z nás specifický.

Věděli jste, že komáři dávají přednost obézním, těhotným a aktivním lidem, protože se více potí a vytvářejí více tepla?

Komáři jsou nejnebezpečnějšími živočichy na naší planetě. Ročně na následky štípnutí zemře přes sedm set tisíc lidí! Většina zákeřných komárů se však nachází v tropických oblastech okolo rovníku. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Chraňte se před vstupem do přírody!

Nechcete na sebe stříkat chemické repelenty, které mohou způsobit neurologické poruchy, zmatenost, bolest hlavy nebo deprese? Vyzkoušejte mnohem šetrnější přírodní repelenty, které neublíží dětem a jsou vhodné pro alergiky i atopiky.

Bylinkové repelenty

Bylinky jsou skvělým pomocníkem v boji s komáry. Velmi účinná je máta, meduňka, rozmarýn, levandule, libeček a šalvěj. Bylinky můžete rozmístit po místnosti nebo je stačí promnout mezi prsty. Použít můžete i esenciální vonné olejíčky, které můžete nakapat do aromalampy.

Misky s octem položte do blízkosti oken. Ocet, jehož pach komáři nesnáší, zajistí, že se vaší domácnosti vyhnou obloukem. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Účinnou zbraní je i svazek vratiče obecného, citrónová tráva, česnek, cibule nebo sazenice afrikánů, které si zasadíte do blízkosti vašeho posezení. Z koření výborně funguje skořice i pár kuliček jalovce.

Hned několik účinných repelentů si však můžete připravit i doma. Snadno, levně a zcela bez chemie!

Víte, že lidskou krev sají pouze samičky, které potřebují energii pro tvorbu vajíček? Komáří samci se živý nektarem.

Repelent z karafiátů

Spolehlivý přírodní repelent si můžete připravit z květů karafiátů, které stačí zalít pouze horkou vodou a nechat je vylouhovat v termosce. Druhý den květy přeceďte a směs přelijte do rozprašovače.

Repelent, který odpudí nejen komáry

Repelent z francovky a několika kousků hřebíčku spolehlivě odpudí komáry i klíšťata. Roztokem stačí namazat krk, zápěstí nebo jiná pulzující místa.

Pijte pivo a jezte arašídy! Dostatek vitamínu B v těle, jehož přebytek je vylučován kůží, odpudí komáry i klíšťata. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Studená voda zmírní otok i svědění

Komáří štípance svědí. Nepříjemný pocit svědění však pomůže zmírnit plátek citronu či rajčete, bílý jogurt, tekutý pudr nebo kašička z jedlé sody a vody. Otok zmírní kostka ledu nebo obklad z octa a tvarohu. Místo můžete potřít i tea tree olejíčkem nebo levandulovým olejem.