Jste zde

Nedoceněné karafiáty: Mrkněte a vytvořte si ta nejkrásnější aranžmá!

Zdroj: item.rakuten.co.jp
Zvláště dříve narození mají karafiáty spojené hlavně s MDŽ. Jeden rudý s asparágem a tenkou stužkou. Toto klišé už dávno neplatí. Karafiáty se vrací zpátky do módy. Naštěstí!

2. 9. 2017

Z krásné a variabilní květiny se před revolucí stal symbol unylosti a stereotypu. Karafiátům u nás začala znovu otevírat dveře Carrie Bradshaw, která označila ty růžové za své vůbec nejoblíbenější květiny. I tak ale máme tendenci nepovažovat karafiát za šik květinu, která se hodí do vázy či do kytice. A to přestože je k dostání v mnoha barevných variacích a dlouho vydrží. Využijte toho, že jsou karafiáty jednou z nejlevnějších květin a uvažte si doma stylové aranže.

Květinová mísa

Vytvořte si květinovou mísu, která bude připomínat tác s makronkami. Stačí na to široká (ideálně bílá) mísa a květinová pěna. Vyberte si malé karafiáty pastelových barev, které připomínají vanilkovou, malinovou či karamelovou sladkost. Konce zastříhejte tak, aby květiny vytvořily kulatou plochu. Jednotlivé barvy různě prokládejte.

Velké karafiáty vypadají skvěle také samostatně v malých vázičkách. Stačí jejich bohatým okvětním lístkům dodat jednoduché elegantní doplňky.Zdroj: 70good.com

Růžová hora

Postup je stejný jako v předchozím případě, ale tentokrát vyberte velké karafiáty. Měly by být v barevném rozpětí od středně růžové až po temně rudou. Květiny naaranžujte co nejpevněji k sobě, aby vznikla jednolitá kulatá plocha překypující růžovou barvou. Mísů můžete opět zvolit bílou, ale také světle růžovou či zelenkavou.

Monochromatická elegance

Využijte toho, že jsou karafiáty k dostání v mnoha výrazných barvách. Vezměte si neprůhlednou vyšší vázu. Ideálně se v tomto případě hodí metalická nebo dokonce klasický plechový kyblík. Vyhýbat se nemusíte ani vintage vázám. Kupte si velké karafiáty výrazné barvy - červené, růžové nebo třeba originálně zelené. Konce zastřihněte tak, aby hlavičky květin těsně překrývaly okraj vázy. Nasázejte je hustě vedle sebe.

Už jste měli doma ve váze zelené karafiáty? Zdroj: Rebecca, Wikimedia Commons

Dokonalá klasika

Pastelový mix sluší každému pokoji. Namíchejte si barvy podle chuti, ale snažte se držet tón v tónu či v několika barvách, které si vzájemně lichotí. Otrhejte lístky ze stonků a uvažte silnější buket. Aby se hlavičky nelámaly, můžete krajní stonky květin ovinou tenkým zeleným drátkem. Použijte silnější stuhu a vsaďte karafiáty do jednoduché úzké skleněné vázy. Tuto klasickou a nestárnoucí kombinaci v bílé či růžové si stále častěji volí dnešní nevěsty. Není důvod, proč se jí bát.