Jste zde

Hlavně originálně! 10 interiérů, které vás zaručeně pobaví a možná i inspirují

Zdroj: Remy Mboku, commons.wikipedia.com
Asi každý se v průběhu života dostane do stádia, kdy by svůj omšelý dvoupokojový byt nejradši vyměnil za jiné – lepší a originálnější – bydlení. Za bydlení které bude osobité, ale zároveň poskytne maximální pohodlí. Mrkněte do našeho žebříčku, možná vás i

30. 1. 2015

Chcete bydlet originálně, ale zároveň se v novém bytě nebo domě cítit dobře a více šťastní. V tu chvíli se možná dostanete na křižovatku a nebudete vědět, kterým směrem se vydat.

Bude vaším novým domovem ultramoderní byt v centru města? Nebo raději pohodová novostavba na vesnici či městské periferii? Je lepší žít přímo ve středu kulturního, společenského a pracovního dění? Nebo si užívat božský klid, ticho a vůni čerstvě posekaného trávníku? Zajistit dětem luxusní dostupnost do škol, zájmových kroužků, prostě všude, kam si namanou? Nebo je vychovávat daleko od ruchu velkoměsta a dopřát jim houpačky, bazén a páreček dovádějících psů na krásně upravené zahradě?

Není jednoduché si mezi těmito dvěma protipóly vybrat ten, který vám bude vyhovovat. Nejdůležitější je si stanovit priority a to, co od svého nového bydlení opravdu očekáváte a vyžadujete. Pokud ale už máte úvodní patálie za sebou, mrkněte na video a koukněte na nabídku velmi extravagantních a originálních interiérů. Možná vás při budování nového domova inspirují a vy si své bydlení vymazlíte do posledního detailu.

1. Dům ve tvaru mušle

Kontroverzní mexický architekt Javier Senosiain navrhl něco nevídaného. Vytvořil plně funkční dům ve tvaru mušle, takzvaný Nautilus House. Přední část „mušle“ tvoří obrovská skleněná mozaika, která přes den do nitra domu vpouští sluneční paprsky všech možných odstínů. V hlavní místnosti s touto pestrou okenní tabulí si můžete odpočinout na žluté kožené sedačce, jak jinak než ve tvaru mušle. Podlahy společných prostor jsou bohatě zdobeny záhony zelených květin.

2. Dům ve stromě

Že vás první návrh Mexičana příliš nenadchnul? Naturalisticky zaměřený designér vám nabízí další zcela netypickou vilu na ploše pouhých 15x15 m. Tento dům ve stromě v sobě dokonce skutečný živý strom skrývá a to přímo v obývacím pokoji. Venkovní dojem místnosti rovněž umocňuje skleněná podlaha, kterou jasně prosvítá trávník. Většina zdí je vymalována syté žlutou barvou a zbytek doplňků samozřejmě barevně i materiálně ladí s nádechem stromu.

3. Takto se bude žít v budoucnosti!

A do třetice všeho dobrého – opět od Javiera Senosiaina. Tento svůj výtvor označil jako perfektní snoubení lidského fyzična, psychična a životního prostředí, vše spojeno s historickými souvislostmi. Oblé tvary, kontinuální přechody, spousta světla a přirozený chod prostoru, nenásilně skryto pod trávníkem. Vskutku futuristický pohled.

Po třech bydleních, která byla inspirována matkou přírodou, je toto radikální změna. Berlínský hotel Propeller Island City Lodge určitě překvapí i nejnáročnější hosty. Každý pokoj je totiž čistý originál a budete si v něm připadat jako Alenka v říši divů.

4. Zrcadlo odrážející se v zrcadle zrcadla  

V pokoji s desítkami rohů a hran, který je kompletně celý v zajetí zrcadel, si budete připadat jako v kaleidoskopu. Pokud nemáte prostoru ve vaší ložnici nazbyt, inspirujte se právě tímto nápadem a opticky spací pokoj zvětšete umístěním zrcadel.

5. Inspirujte se pokojem symbolů

Nejen Mirror room, ale všech 45 pokojů Propeller Island City Lodge vzniklo pod taktovkou architekta Larse Stroschena. Další bombou je jeho Pokoj symbolů. Ten je do posledního kousku zaplněn černými symboly na bílém podkladě. Více než 300 obrázků je nejen na zdech a stropu, ale rovněž i na podlaze, posteli, stolu, židlích… prostě všude.

6. Modrá je dobrá

Pokud jste blázen do jedné konkrétní barvy, nebojte se s ní zaexperimentovat. Lars Stroschen takto využil tajemna modré a spolu s ocelovými pláty vytvořil pokoj jako z nebes.

7. Nóbl chlapská zašívárna

Pánové, plánujete si ve svém novém hnízdečku zřídit koutek jen sám pro sebe? Určitě se nebojte svůj nápad před drahou polovičkou prosadit a pořiďte si pokojíček dle svého gusta. A pokud jste i náruživí hráči stolních her či pokeru s partičkou přátel, zakomponujte do své „Manche“ i luxusní pokerový stůl. Vytvořte si doma atmosféru jako na špičkovém turnaji elitních hráčů PokerStars a užijte si pohodlí domova.

8. …a ještě něco pro pány     

Pro ženy něco nepřijatelného, pro může splněný sen. Mít doma hned vedle ložnice luxusní pánskou jeskyni a la irský bar. Jednomu chlapíkovi z Británie se jeho sen stal skutečností a může se pyšnit vysokými barovými židlemi, kulečníkem a samozřejmě i pokerovým stolem. Do toho hned několik televizí s fotbalem, hokejem, boxem a pokerem vedle sebe… Co dodat, někdo si to umí zařídit.

9. Komiksy nejen v časopise      

Jste fanoušky kvalitních komiksů? To jeden londýnský mladík si těmito veselými stránkami zútulnil svůj fádní pronájem. Polepil jimi nábytek v ložnici. Od nočního stolku, přes židli, stůl až po skříň. Důvtipné řešení, viďte?

10. Šatna větší než celý byt

Snad každá žena sní o dvoukřídlých dveřích, které se jí otevřou do obrovské šatny přeplněné těmi nejmódnějšími kousky, doplňky, botami a taškami. Třeba Eva Longoria, Jessica Alba nebo sestry Kardashianovy mají šatnu větší, než má většina z nás plochu celého bytu. Posuďte sami, není to už přespříliš?