Jste zde

Dětský pokoj podle horoskopu: Co pořídit pro kozoroha, vodnáře a rybu?

Zdroj: Komandor.cz

Kozoroh upřednostňuje funkčnost nad vzhledem, vodnář potřebuje otevřený prostor a ryba ocení přírodní motivy. Znamení zvěrokruhu nás ovlivňuje víc, než si myslíme. A to už od útlého věku.

28. 5. 2015

Na podobu dětského pokojíku nemá vliv jen stáří a pohlaví dítěte, jeho zájmy a záliby, ale kupodivu i znamení, ve kterém se narodilo. V našem miniseriálu už jsme probrali většinu hvězdných znamení, zbývají nám poslední tři.
Pojďme se tedy společně podívat na to, jak by měl vypadat dětský pokojík pro kozoroha, vodnáře a rybu!

Kozoroh si na zdobnost nepotrpí

Kozoroh – to je hlavně praktik, který potřebuje mít všechno stoprocentně funkční a praktické, bez ohledu na to, jak to bude vypadat. S dítětem kozorohem tak nemusíte neustále řešit barvu povlečení na posteli a nové plakáty s filmovými hrdiny na zdi – nezajímá ho to. Pro něj je zásadní, aby vše fungovalo tak, jak má.

pokoj-podle-horoskopu4-2

Klidně strohost, ale hlavně účelnost – to je základ pro pokojík malého kozoroha. Zdroj: Komandor.cz

Kozoroh rád plánuje a má o všem dokonalý přehled – pořiďte mu proto nástěnku, velký kalendář na zeď, chytrou zeď, na kterou se dá kreslit a psát… bude mít radost. A radost bude mít z jakéhokoli doplňku, který podporuje přemýšlení – co třeba stolek s deskovými hrami? Poličku s hlavolamy? Nezapomeňte ani na to, že kozoroh často trpí na problémy s páteří, nábytek by měl být ergonomický.

Vodnář ocení technické vychytávky

Zapomeňte na tradiční dřevěné hračky a hravé rámečky na fotky na zdech. Vodnář je technicky zaměřený a miluje všechno, co bliká, vrní, mluví, ukazuje, reaguje… Proto je vybavit pokoj pro dítě vodnáře pořádně náročné. Vyžaduje do něj totiž maximum technických novinek.

pokoj-podle-horoskopu4-3

Pro pokoj vodnáře platí – čím více technických vychytávek, tím lépe. Zdroj: Komandor.cz

Zároveň by měl být pokoj pro vodnáře vzdušný s otevřeným prostorem. Pokojem by mě proudit čerstvý vzduch, mělo by v něm být světlo, vodnáře by neměly k zemi „srážet“ tlusté a těžké závěsy, přehozy, přemíra zbytečných doplňků. Zkuste si představit interiér ve skandinávském stylu – právě takový by vodnář ocenil.

Ryby chtějí umění nejen konzumovat, ale i tvořit

Máte doma malou rybku? Pak určitě víte, že je často přecitlivělá, že si spoustu věcí zbytečně bere a že v prvé řadě touží po klidu a bezpečí. A právě tomu by měl být uzpůsobený dětský pokoj. Pokuste se v něm vybudovat pro dítě-rybu „pelíšek“, místo, kde se bude cítit příjemně a pohodlně. Může to být třeba postel s hromadou polštářů a plyšovým přehozem.

pokoj-podle-horoskopu4-4

Nabídněte malé rybě kout, kde může naplno uplatnit své výtvarné sklony! Zdroj: Komandor.cz

Ryby bývají umělecky založené a mají velkou představivost. Dopřejte tedy svému dítěti výtvarný koutek, ve kterém bude moci tvořit. Stejně tak se nebojte zdi vyzdobit reprodukcemi obrazů, a klidně i abstraktních. Ryby ocení i přírodní motivy.

Přidejte se k nám na Facebooku a sledujte moderní trendy v bytovém designu!