Jste zde

Chystáte se koupit nemovitost a nechcete se spálit? Víme, jak se vyhnete omylům

geopass Zdroj: Shutterstock
Nákup pozemku či nemovitosti není procházkou růžovým sadem. Během hledání i komunikace s původními majiteli může nastat řada chyb, kvůli kterým budete litovat, že jste se do obchodu vrhli. Základem úspěchu jsou kompletní informace. Kde je získáte?

25. 7. 2023

Šikovný GeoPas

Nikomu z vás zajisté nemusíme představovat klasický katastr nemovitostí. Ten vám sice poskytne nejzákladnější údaje ohledně jednotlivých příležitostí, ale sám o sobě ani zdaleka nedostačuje. Přesně proto přichází na scénu mnohem podrobnější platforma GeoPas, jež s sebou přináší veškeré důležité informace z nejrůznějších zdrojů. Jaká data si v mžiku vyhledáte?

Naprostým základem jsou samozřejmě územní celky (parcely, ulice, obce a podobně). V žádném případě ale nepřehlédněte ani informace ohledně vodních toků a ploch, stejně jako záplavová území. Pěstitelé ocení i výpisy o stavu půdy, hornin, stavaři pak například informace o množství radonu. Podobná situace platí i pro LPIS a BPEJ.

Vše na jednom místě

Zmíněná platforma zároveň informuje o hlučnosti okolí, znečištění ovzduší, skládkách, vegetaci, a dokonce i veškeré občanské vybavenosti. Nechybí ani zmínky o rozložení obyvatel (ihned poznáte vyloučené lokality) a ekonomické situaci daných obcí. Zkrátka a dobře – v mžiku se přesvědčíte, zdali se vám kýžený nákup vyplatí.

Možná se ptáte, kolik toto nahlížení vlastně stojí? Máme pro vás dobrou zprávu, protože je zcela zdarma. V tom případě vám nic nebrání v pořádném průzkumu trhu. Stačí si otevřít webové stránky pod vloženým odkazem, zadat adresu a začít zkoumat.