Jste zde

Bydlení pro Vodnáře: asymetrie, světlo a ostré tvary

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Vodnáři jsou obvykle energičtí lidé s nespoutanou myslí, kteří se snaží co nejvíce svých snů změnit ve skutečnost. Jsou cílevědomí a často se obětují své práci. Není divu, že potom chtějí bydlení, v němž nebudou muset příliš energie vynakládat.

20. 1. 2017

Vodnářovo bydlení je funkční, ale žádný vyhraněný styl zrozenci tohoto znamení nemají. Kdyby však měli, byl by to styl art deco, který se vyznačuje jednoduchými liniemi a používáním takových materiálů, jako je sklo, chrom nebo keramika. Zkrátka materiálů, které se poměrně snadno udržují.

Barvy zpravidla tlumené

Ačkoli jsou Vodnáři příznivci nejrůznějších výstřelků, v barvách mají jasno a drží se při zemi. Nejčastěji u nich můžeme zaznamenat odstíny šedé, případně šedou v kombinaci s bílou. Nezřídka se ale uchýlí k tmavě fialové, která podporuje jejich originální a produktivní myšlení, či k tmavě žluté a hnědé.

Kromě bílé a šedivé barvy mají vodnáři rádi i fialovou. Třeba na doplňcích.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Z materiálů vybírají ty neotřelé

Vodnářům nejvíce z materiálů vyhovuje sklo, keramika, chrom i kov a průsvitné plasty. Jde o materiály, které se snadno udržují a ještě podtrhují jedinečnost obyvatel bytu. Například o všeobecně oblíbeném dřevu nemůže být řeč, alespoň ne ve většině případů. Vyžaduje totiž péči a o to Vodnář nestojí.

Stůl je základ všeho

Pro zrozence tohoto znamení je extra důležité mít místo, kde se bude moci pohodlně družit s ostatními, s rodinou i přáteli. Nejdůležitějším kouskem nábytku se proto často stává jídelní stůl, pokud možno kulatý, aby všem pomyslně poskytoval stejné možnosti.

Pro vodnáře je důležitým kusem nábytku jídelní stůl, ideálně kulatý, aby k sobě měli všichni stejně blízko.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Nábytek v interiéru Vodnáře bývá strohý a asymetricky uspořádaný. Originalita, kam se podíváme. Také ho ale nesmí být nikde moc. Prostor musí působit vzdušně, nikoli přeplněně. Měl by vytvářet pocit svobody.

Vodnáři se hodně spoléhají na doplňky, které mají vyjadřovat jejich osobnost. Může přitom jít například o běhoun, zato záclony by si do oken nedali ani za nic – ubíraly by jim tolik milované světlo. Na textiliích se často objevují pestré vzory, nuda u Vodnáře doma prostě nemá šanci.

Bez vůně to nejde

Vodnáři milují vůně, nejčastěji si vybírají ty orientální či opiové. Hlavně nic průměrného, co by šlo proti jejich jedinečnosti. Vonné tyčinky a aromalampy jsou u nich na denním pořádku.

Vůně - ty vodnáři milují. Třeba i v podobě aromalamp.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Hlavně světlo!

Snad pro všechny Vodnáře je typická jejich touha po světle. Interiér chtějí mít světlý, prosluněný, vybírají si bydlení s velkými okny a vysokými stropy. Najdete u nich světla nejrůznější druhů a velikostí.

I tenhle článek by vás mohl zajímat: Takhle ne! 7 nejčastějších chyb při zařizování interiéru

Vodnář nemusí bydlet jako Vodnář

I když je pro Vodnáře, stejně jako pro jiná znamení, typický určitý styl bydlení, neznamená to, že ho budou preferovat všichni, kteří se v jeho znamení narodili. Vždy zvažte, nakolik by vám daný styl vyhovoval a nakolik chcete bydlet jinak. Můžete se zde třeba jen tak inspirovat a občas vyzkoušet malou změnu.