Jste zde

Bydlení pro Raky: oblé tvary, dřevo a fotografie

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Jestli Raky něco charakterizuje, potom je citlivost a vnímavost. Navzdory tomu, že se jich hodně dotýkají emoce, rádi logicky argumentují a milují, když jsou respektováni. Jak se jejich osobnost projevuje na jejich bydlení?

15. 11. 2016

O Racích se často říká, že jde o Štíry bez onoho jedovatého ocásku, tedy proto, že jsou Štírům podobní, avšak nejsou schopni tak intenzivní nenávisti a zášti. Kromě toho si Raci velmi zakládají na dobrých mezilidských vztazích, zejména pokud jde o rodinu. S tím souvisí i jejich záliba v budování a zušlechťování vlastního domova. 

Zelená a bílá Rakovi vládnou

Z barev se k Rakovi nejvíce hodí zelená a bílá. Zelená značí uklidnění a sepjetí s přírodou kolem nás, bílá zase mluví o čistotě – u Raka to evokuje emoce, jimž je tak nakloněn, a citlivost, jíž je také plný. Právě tyto barvy budou moderní příbytek Raka utvářet a koneckonců spolu mohou působit nadmíru pozitivně a uvolněně.

Jak by mělo vypadat Bydlení pro Býky: organizovanost, luxus a dotyk minulosti

Kuchyně je pro raky středobodem dění. Proto si na jejím vybavení zakládají.Zdroj: www.bigstockphoto.com

V materiálech má jasno

Domov Raka tvoří nejčastěji přírodní materiály, zpravidla jde o dřevo ve všech jeho podobách i odstínech a také o kámen. Spojení těchto dvou materiálů má na svědomí dokonale útulnou atmosféru, o kterou se Rak potřebuje dělit a neustále ji dotvářet – pro svou rodinu.

K doplňkům má často vazbu

Právě z toho důvodu, že je Rak citlivý a pojí ho pevné pouto s rodinou, vyžaduje ve svém bydlení doplňky, z nichž nějaká ta vazba vyzařuje. Nejčastěji jsou to fotografie rodiny či jiných blízkých osob. Rak také rád vystavuje dárky a dárečky od svých bližních, kterých si nadmíru cení, důležité předměty svých předků nebo suvenýry z cest, které mu nedají zapomenout na příjemně strávené chvíle na krásných místech. 

Přečtěte si zajímavosti o Bydlení pro Berany: ostré linie, výrazný design a pohodlí

Pozornosti a dárky od přátel, fotky, fotorámečky... Račí interiér je útulný.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Kromě toho k Rakovi neodmyslitelně patří voda, takže pokud jeho dům nestojí u řeky nebo jezera, určitě u něj najdete alespoň fontánku nebo akvárium.

Středobod vesmíru? Kuchyň

V domácnosti zrozence tohoto znamení se vše točí kolem kuchyně. Ta je pro něj naprostým středem domácnosti, v kuchyni se odehrává to nejdůležitější – třeba rodinné obědy nebo večeře. Proto na tuto místnost Rak klade vysoké nároky, podle svého ji zdobí, ale zároveň ji nechává dostatečně dýchat. Interiér celkově nesmí obsahovat ostré linie.

Vůně miluje květinové

Raci se řadí k těm, kteří si libují v lehkých květinových vůních. U tohoto znamení s přehledem všechny poráží fialky a růže. 

Nedejte se zdolat jemnou račí silou

Pokud patříte ke zrozencům znamení Raka, ale v předchozích odstavcích jste se ani za mák nenašli, nezoufejte a rozhodně svůj byt nepředělávejte, jestliže opravdu nechcete. U každého znamení jsou výjimky. Důležité je cítit se doma dobře, i kdyby to mělo být navzdory horoskopu.