Jste zde

3D obklady: vytvořte si království nekonečného klamu

Zdroj: www.chytre-bydleni.cz
Klasická výmalba, tapety, samolepky na zeď… To všechno už známe. Slyšeli jste ale o 3D obkladech, díky nimž můžete u sebe doma nechat ožít nejrůznější optické klamy? Žádná novinka to není, ale v běžnou záležitost jsme je také ještě neproměnili.

13. 5. 2017

S 3D obklady se nejčastěji setkáváme ve formě dlaždic a tapet. Nikdy přitom nejde o opravdový třetí rozměr, nýbrž o iluzi, o dokonalou hru barev, hran a odstínů. Plastičnost, kterou jsme stále ještě příliš nedocenili, vás dost možná ochromí.

Ideální místnost pro 3D obklady? Koupelna!

Nejčastějším a nejoblíbenějším místem pro 3D obklady je koupelna. Je pro tyto efekt vhodná díky své jednoduchosti a zpravidla i díky svým pravidelným tvarům, které 3D efektům poskytují perfektní zázemí.

Chodník na zahradě oživený 3D dlažbou.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Pro vytvoření efektu 3D výrobci nejčastěji používají tlumené odstíny hnědé, šedé a černé. Díky neobvykle tvořeným liniím v dlaždici vzniká dojem prostorovosti, která nás nepřestává fascinovat. Většina obkladů nabízí efekt dřeva nebo nejrůznějších geometrických obrazců, stačí si jen vybrat to, co chcete, aby váš interiér udělalo zajímavým. Vsadíme se, že nejedna návštěva se bude chtít obkladů dotýkat, aby zjistila, o co tady vlastně jde…

Tapety s 3D efektem mívají nejčastější uplatnění v dětských pokojích. Není totiž nic lepšího, než když vám před očima ožívá nejoblíbenější pohádkový či seriálový hrdina!

Třetí rozměr na zahradě a terase

Ojedinělý není ani výskyt 3D dlažby venku na terasách či jiných zahradních zpevněných plochách. I tady může jít o atypicky barevně rozdělené dlaždice (nejčastěji tříbarevné), ale také o obyčejné dlaždice položené jinak, než je obvyklé. Tak, aby vytvářely iluzi třetího rozměru.

3D dlažba dává vzniknout netradičním efektům.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Vsadit na klasiku, nebo na neobvyklost?

3D rozměr na obkladech i venkovních dlažbách je stále ještě nevšední záležitostí našich domovů a jejich bezprostředního okolí. Než se ale rozhodnete pro jejich vyzkoušení, dobře si promyslete barvu obkladů a i obrazec, který mají vytvářet. Optický klam, k němuž bude docházet, může být nakonec pro někoho i nepříjemný. Vybírejte tedy se vší opatrností a s rozmyslem.