Jste zde

Ženám se splnil sen – designérka navrhla nafukovací bezednou skříň. A není to vtip!

Zdroj: nynkeboelens.nl

Desítky triček, desítky párů bod a skříň až k uzoufání malá. Každodenní realita pro miliony žen. Že by to chtělo nafukovací bezednou skříň? Rozhodně! A představte si, že takový kousek nábytku už opravdu existuje!

9. 10. 2012

Průměrná žena se zhruba třikrát do měsíce vrátí domů s nějakým „úlovkem“ z nákupů. Průměrná žena zároveň nosí asi jen 15 % svého šatníku. A ten zbytek? Visí ve skříni, práší se na něj v kartonových krabicích, zbytečně zabírá místo.

Vyhodit ho? Neexistuje! Co když se právě tahle móda zase někdy v budoucnu vrátí, co když do těch džínsů jednou fakt zhubnu a co když k tomu zářivě oranžovému objevím něco, s čím bude ladit…

bezedna-skrin2

Tvoří ji 480 jednotlivých dílků, které se přizpůsobí předmětům, které do skříně uložíte. Zdroj: nynkeboelens.nl

Všechny věci udržím v sobě

Dost možná, že úplně stejné problémy řešila mladá designérka z Nizozemí. Nynke Boelensová totiž před třemi lety navrhla bezednou skříň, která se roztahuje podle toho, kolik do ní člověk umístí věcí. Nazvala ji celkem výstižně „All the things I keep inside“, po překladu do češtiny tedy „Všechny věci udržím v sobě“.

Celé dílo vzniklo původně jako závěrečný projekt jejího studia průmyslové a produktového designu, skříň ale slavila veliký úspěch i na nizozemském Týdnu designu před třemi lety.

bezedna-skrin3

Nacpete do ní téměř všechno, včetně bot. Přizpůsobí se a "nafoukne", jak potřebujete. Zdroj: nynkeboelens.nl

Tvoří ji téměř pět set dílků

Základem bezedné skříně je pevná konstrukce, na kterou je připevněno necelých pět set plastových plátků. Ty pak pohromadě drží pružná a silná vlákna. Skříň se tak opravdu nafukuje podle toho, kolik věcí do ní člověk dá. Zároveň svůj tvar přizpůsobuje tvaru předmětů, které do ní člověk ukryje.

Jediným minusem je tak fakt, že tenhle kousek nábytku se (zatím) nevyrábí sériově. Takže zoufalé ženy musejí oslovovat přímo designérku, nebo dál svádět marný boj s omezeným prostorem vlastní nenafukovací skříně.

Ještě více novinek a zajímavostí najdete na našem Facebookovém profilu