Jste zde

Vinylová podlaha vs. nadčasové parkety: Kdo to u nás vyhrál?

Zdroj: www.bricoflor.cz
S nástupem vinylových podlah jsme ve společnosti BRICOFLOR zjistili, že se lidé často ptají, jaké jsou výhody vinylových podlah ve srovnání s parketovými podlahami. Proto jsme se rozhodli vše shrnout do tohoto textu, abychom vám usnadnili výběr.

27. 2. 2019

Estetické rozdíly: Je to v maličkostech

Když se lidé dívají na parketové podlahy, často hledají produkt, který je ze 100% dřeva. To vypadá fantasticky, samozřejmě, ale mějte na paměti, že podlahy ze dřeva vyžadují hodně údržby. Ať už se jedná o lak, vosk nebo olej, stále je to práce navíc, kterou většina lidí neočekává. Na druhou stranu s parketami získáte 100% jedinečný produkt, protože každý strom je jiný.

Zdroj: www.bricoflor.cz

Vinylová podlaha má tu výhodu, že je k dispozici prakticky v každém designu, o kterém se vám třeba ani nezdálo. Ať už je to design tzv. rybích kostí, běžných dlaždic nebo vzhled paluby lodi, je to možné s vinylovými podlahami.

Praktické záležitosti, způsoby instalace a údržba

Velkým rozdílem mezi vinylovými podlahami a parketami je, že vinyl se velmi snadno instaluje. Obecně nemusíte mít hluboké odborné znalosti, abyste si sami položili podlahu.

V případě parket je vždy vhodné zapojit odborníka, protože desky často musí být rozřezány do specifických velikostí a položeny. Vzhledem k tomu, že parkety jsou vyrobeny z přírodního dřeva, není také vhodné, aby se položily např. do koupelny nebo kuchyně, protože riziko deformací v důsledku změn vlhkosti nebo teploty je příliš velké.

Zdroj: www.bricoflor.cz

Vinylová podlaha má také různé způsoby instalace, mezi které patří například samolepící podlaha, tzv. click systém, samoležící podlaha či lepený vinyl. Tímto způsobem každá instalace má své výhody a nevýhody. Pro domácnosti, které se pro některou z těchto variant rozhodují, je nejvhodnější položit samoležící a samolepící vinylové podlahy. U některých typů se také doporučuje mít někoho s předchozími zkušenostmi, což má souvislost hlavně s řezáním desek. Pokud jde o lepený vinyl, je velmi doporučeno zapojit profesionály.

Vinylovou podlahu je možno položit bez problémů v kuchyni nebo v koupelně. Výhodou, kterou do svého domu tímto přinášíte, je to, že vinyl je velmi snadno udržovatelný a čistý.

Vinyl odolá i dětskému řádění

Vinylové podlahy jsou velmi flexibilní a silné, takže jsou ideální pro položení například do školky, kde si děti mohou hrát, aniž by se museli příliš bát o poškození podlahy při hraní. V závislosti na tom, jak intenzivně je podlaha používána, můžete také zvolit položení podlahy v místech s vyšší frekventovaností, abyste zajistili, že vaše podlaha bude odolná velmi dlouho.

Při renovačních projektech je potřeba mít na paměti také tloušťku desek. Pokud hodláte položit novou podlahu na stávající podlahu, může se u parketové podlahy snadno stát, že najednou nebude možné otevřít dveře. U vinylu to často není problém, protože výrobek je mnohem tenčí než parkety. Navíc existují nekonečné možnosti v rámci výběru designu.

Zdroj: www.bricoflor.cz

Je vinylová podlaha bezpečná?

Někteří lidé se obávají skutečnosti, že ftaláty se často používají při výrobě vinylu. V současné době si výrobci stále více uvědomují, že to spotřebitele znepokojuje, a proto se neustále vyvíjí výrobky, které jsou bez ftalátů. Pokud si dobře vyberete a koupíte kvalitní podlahu od spolehlivých výrobců, můžete si být jisti, že v domě budete mít podlahu, která splňuje všechny bezpečnostní normy, a že nikdo ve vašem domě není ohrožený.

Ať už si vyberete parketovou podlahu nebo vinylovou podlahu, v každém případě budete mít v domě kvalitní výrobek. Pokud ale chcete věnovat alespoň malou pozornost nákladům, které vynaložíte na koupi, pak je jistě vinyl a jeho nepřeberné množsví designů tou pravou volbou, a proto je pravou volbou také online obchod BRICOFLOR.

Chcete-li si vše ujasnit, můžete si v tabulce srovnat výhody a nevýhody:

Vinylová podlaha

Parkety

+ Snadná instalace

+ Vhodná pro koupelnu a kuchyň

+ Dlouhá životnost

+ Snadná údržba

+ Levnější než parkety

- Plastový výrobek

- Může obsahovat ftaláty

+ 100% přírodní produkt

+100% jedinečný výrobek

+ Přirozený pocit při dotyku

+ Nadčasovost

- Nevhodné pro koupelnu a kuchyň

- Celková tloušťka výrobku je velmi velká

- Vyžaduje hodně údržby

- Vysoké náklady

- Vyžaduje profesionální instalaci