Jste zde

Jak netradičně zabalit dárky: Využijte pečicí papír nebo noviny

vánočně zabalené dárky Zdroj: www.bigstockphoto.com
Řada z nás považuje balení dárků za nutné zlo. Pokud se v něm vyloženě nevyžíváte, pak asi budete řešit, jak zabalit neforemné „měkouše,“ nebo kde sehnat další roli chybějícího papíru. Usnadněte si práci a dárky zabalte do toho, co máte doma!

18. 12. 2020

Prázdné ruličky od toaleťáku nebo papírových utěrek

Vést filosofické debaty o tom, proč nemají prázdné ruličky od toaletního papíru nožičky, dneska nebudeme. Pravdou ale zůstává, že je můžete dost dobře využít jako originální krabičky na nejrůznější vánoční drobnosti a maličkosti.

Jak na ně? Podle velikosti dárku si naměřte velikost ruličky a zbytek ustřihněte. Konce lehce stlačte a přiložte k nim něco kruhového – třeba lepenku – a podle ní nůžkami vyryjte čáru na obou stranách přitlačeného kartonu. Když na karton přitlačíte, vytvaruje se podle vrypu. Protilehlé strany pak konce ruličky uzavřou.

Náš tip: Vyrobenou ruličku můžete dozdobit proužkem balicího papíru, který jen obtočíte a slepíte. Přidat můžete i stylovou mašličku.

Staré noviny nebo obaly od květin

Jako designový balicí papír, který vás ve finále nebude stát ani korunu, můžete použít staré výtisky novin nebo třeba obaly od pugétů květin, které dostanete. Obaly vyrovnejte (třeba v oblíbené knížce) a dárek do nich zabalte tak, jakoby šlo o klasický balicí papír. Noviny zpravidla nebude nutné vyrovnávat, proto s nimi můžete pracovat prakticky hned po přečtení. Když obal nebo noviny doplníte o výraznou stuhu, originální designovka bude na světě!

bigstock-woman-wrapping-christmas-gifts-396953297_1.jpg

jehličí na dárku
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Jednoduchý jednobarevný papír můžete dozdobit třeba větévkou s jehličím.

Starý balicí papír

Taky jste si občas všimly, že babičky schovávají už použitý balicí papír, protože vyhodit „je ho škoda“? Tyhle moudré dámy mají pravdu! Není totiž nic jednoduššího, než papír vyrovnat a použít ho k opakovanému balení. Pokud vám přijde použitý balicí papír i přes vyrovnání pořád nevzhledně pomačkaný, jednoduše ho zmuchlejte celý! Dostanete originální obal, který bude na dárku pod stromečkem působit obzvlášť efektně.

bigstock-top-view-on-gift-wrapping-gif-392626499.jpg

netradiční okraje
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Balení můžete oživit i použitím speciálních nůžek, kterými odstřihnete okraj balicího papíru.

Trička a staré látky

Stylový pytlíček na nejrůznější drobnosti a maličkosti si můžete vyrobit taky se starého trička, halenky nebo zbytků látky. Tady už je sice potřeba trošku té zručnosti, výsledek ale bude stát za to. Jakmile sešijete látkový pytlíček na potřebné rozměry, stačí ho doplnit elegantní mašlí a máte hotovo!

Nebojte se přírody

I ten nejobyčejněji zabalený dárek (třeba do klasické bílé čtvrtky papíru) proměníte v designovou vychytávku za pomoci přírodních dekorací. Stačí si sehnat pár voňavých jedlových větviček (smrk raději vynechejte, protože má sklony k rychlejšímu padání), malé šišky, svitky skořice, sušené citrusy, žaludy, jeřabiny nebo dřívka, přilepit je tavnou pistolí na papír a stylový dárek je na světě!

bigstock-furoshiki-japanese-gift-wrappi-389418163_1.jpg

balení dárku do látky
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Dárky do šátků a látek balí například Japonci v rámci umění furoshiki.

Pečicí papír

Jako balicí papír můžete klidně využít ten, na kterém připravujete vánoční cukroví nebo další pochutiny. Pečicí papír je k balení totiž doslova jako stvořený. Navíc ho můžete pomalovat třeba akrylovými barvami nebo temperami. Až barvy zcela zaschnou, schovejte do něj dárek a ovažte pořádnou stuhou. Přidat ke stužce můžete třeba i sušené ovoce na ozdobu.