Jste zde

Drobnosti, které udělají velkou parádu: 9 tipů pro originální domov

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Není třeba nákladně rekonstruovat celý byt. Velkou parádu mohou udělat i zdánlivé drobnosti. Pořiďte si polštářky, pořiďte originální hodiny a čas od čas zaběhněte na bleší trh. I tak se totiž ukrývají „malé velké“ poklady.

27. 11. 2015

Připravili jsme pro vás 9 tipů, díky kterým bude vaše bydlení ještě krásnější. Pročtěte si je a načerpejte inspiraci!

Mějte haldu polštářů

Působí útulně a večer se do nich pěkně zanoříte. Můžete si je ušít sami, nebo řekněte svojí kamarádce. Když sešijete 4 dohromady, vznikne pohodlná „matrace“ pro odpočinek na zemi nebo čelo vaší postele. Barvu látky vybírejte podle svého vkusu i zařízení v bytě, případně ji použijte ještě na závěsy, čalounění židlí a podobně.

Oživte svůj interiér polštářky. Krásně vypadají a jsou i praktické.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Pořiďte si nevšední hodiny

Hodiny se můžou stát tím prvkem, který dodá vašemu obydlí osobitost. Kupte si je buď v designových obchodech, nebo zajděte do bazaru, kde možná natrefíte na vyřazené hodiny z osmdesátých let.

Hodiny si zvládnete vyrobit i sami. Existuje množství postupů, jak udělat hodiny ze starých gramofonových desek nebo za pomoci washi pásek.

Investujte do umění

Líbí se vám street art, grafiti nebo minimalizmus? Chcete zároveň podpořit mladého umělce? Pak zajděte do umělecké školy a vyberte si svého favorita, který vám vytvoří umělecké dílo na míru za rozumnou cenu.

Jste šikovní a umíte malovat? Vyrobte si šablonu a namalujte nebo nastříkejte si vlastní dílo. Můžete udělat černobílou mapu města, kde jste se narodili nebo se inspirujte geometrickými tvary. Efektně působí i nápisy s fontem stencil.

Na tohle si dejte pozor! Takhle ne! 7 nejčastějších chyb při zařizování interiéru

Glóbus nejen pro cestovatele

Většina z nás ráda cestuje, takže taková mapa nebo glóbus může váš byt úžasně ozvláštnit.

Globus není jen praktickou pomůckou, ale i pěkným interiérovým doplňkem.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Vyberte si klasický glóbus nebo stylizovaný, osvětlený, historický – tak aby ladil s ostatním zařízením. Věřte, že vás bude lákat k dalším cestám.

Tapeta nebo malba na stěně

Nemusíte hned tapetovat celý byt, někdy bude stačit jedna stěna, dveře nebo kus nábytku. Tapeta vám může posloužit i jako ozdobný a účelný prostředek, jak zneprůhlednit okno, když nechcete používat záclony. Velmi efektně vypadá tapeta napodobující mléčné sklo a poslouží hlavně těm, co žijí v pronajatém bytě a nechtějí příliš investovat.

Investujte do koberce

Koberec je jedna z věcí, do které doporučujeme investovat. Zateplí podlahu a dodá útulnější vzhled celému pokoji. A nebojte se výraznějších barev a motivů.

Investujte do kvalitního koberce. Interiér díky němu prokoukne.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Procházejte bleší trhy

Na různých bazarech a blešácích můžete objevit naprostý skvost za pár korun. Například různé vázy, sošky nebo kus nábytku. Zjistěte si, kde a kdy probíhá bleší trh ve vašem okolí a vyrazte tam.

Buďte sví: inspirujte se, ale nekopírujte

Pokud si nevíte rady, sledujte trendy časopisy, bloggery a hledejte tipy na Pinterestu. Někomu pomůže, když si všechno nakreslí. Zkuste si sednout a nakreslit, jak byste si přáli, aby váš domov vypadal. Experimentujte, papír to unese. Vizualizovat můžete i ve spoustě programů přímo na počítači.

Zaplaťte si designéra

Pro stromy nevidíte les. Ačkoli si můžete myslet, že máte dobrý vkus, přesto se občas rada od odborníka hodí. On uvidí váš dům nebo byt jinýma očima, bude jej vnímat s nadhledem a pomůže vám vyřešit nejeden problém.

Máte vlastní tip? Napište nám ho. Nebo se s námi podělte a pošlete fotky svého bytu, určitě se vám povedl.