Jste zde

String Art: upleťte si netradiční bytovou výzdobu!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Nápisy nebo nejrůznější obrazce vytvořené pomocí barevných nitek a hřebíčků se v interiérech těší čím dál větší oblibě. Pro všechny, kteří rádi zkouší něco nového a chtějí si vyzdobit bydlení, jde i o příjemnou zábavu a relax.

6. 9. 2020

String Art není vlastně žádnou novinkou. Technika je známá už od konce 19. století, kdy se využívala jako pedagogická pomůcka při výuce matematiky. Jako možnost výzdoby bytu ji lidé začali chápat v 60. letech minulého století a od té doby se její popularita ve vlnách vrací.

Jak na to? Docela jednoduše!

Na String Art potřebujete jen několik věcí – dřevěnou nebo jakoukoli jinou pevnou desku, hřebíčky (pravda, těch budete potřebovat spoustu) a barevné nitky, bavlnky či tenkou vlnu. Podložku můžete natřít svou oblíbenou barvou, důležité je potom nakreslit na papír obrazec nebo nápis, kterého chcete zdobením dosáhnout, a na podložku ho položit. Podle nákresu potom zatlučte hřebíčky – vzniknou tak pevné body, kterými se budete řídit při práci s nitkami. Ideální rozestup mezi těmito body je 0,5-1 cm.

String art pro fajnšmekry - nápis "Welcome" v negativu.Zdroj: www.bigstockphoto.com

K prvnímu hřebíčku uvažte nitku nebo bavlnku a potom už ji jen napínejte a obtáčejte okolo jednotlivých bodů. S každou další barvou můžete začít odkudkoli, ale nejlepší je pochopitelně napojit ji na nitku předchozí. Nitky by měly držet až na vrchním konci hřebíčků, abyste se později dostali k předloze a mohli ji z podložky odebrat. V závěru na nitce vytvořte uzel, aby se vám celé dílo nerozmotalo, a zastřihněte konce.

Chobotnice pro ty, kteří už si troufnou na složitější tvary a barvy.Zdroj: Etsy.com

Kde vzít inspiraci k výtvorům

Inspirací může být čímkoli kolem vás. Nápisy, obrazce abstraktního i konkrétního rázu, obrysy map, zkrátka cokoli. A pokud by stále nepřicházel skvělý nápad, podívejte se na obrázky, kterých na internetu není málo, nebo na videa na Youtube. Jedno je krásnější a inspirativnější než druhé.

Nemusíte být ani příliš zruční, abyste vytvořili tuhle pěknou dekoraci.Zdroj: Etsy.com

Vyzkoušejte String Art a vyzdobte si byt originálně! Techniky se nemusíte bát, není jen pro ty dokonale zručné a vyzkoušet ji může takřka kdokoli.

Nevypadá to úplně složitě a o to je tenhle výsledek efektivnější.Zdroj: Etsy.com

Jednoduchý nápad, efektní provedení. Tohle je nádherná dekorace do bytu.Zdroj: Etsy.com

Jak na tuhle efektní dekoraci? Poměrně jednoduše...Zdroj: DYIReady.com