Jste zde

Trik, který ušetří čas, nebo naprostá hloupost? Vyzkoušeli jsme odmrazování mrazničky s pomocí alobalu

odmrazování mrazáku Zdroj: Shutterstock
Chytré hospodyňky dávají do mrazničky alobal! Stačí půlka ruličky a odmrazování přestanete nenávidět! Taky jste na tyhle úsměvné titulky narazili při brouzdání tuzemskými internetovými vodami?

18. 2. 2024

Nebudeme se přít o tom, že alobal najde v domácnosti široké uplatnění a je nezastupitelným pomocníkem třeba při drhnutí připečených hrnců nebo odhánění nezvaných návštěvníků z vaší zahrady. Opravdu ale ochrání vnitřek mrazničky před ledovou krustou a pomůže s odmrazováním? Vyzkoušeli jsme to za vás!

Mohlo by vás zajímat: Všestranný alobal: Zbaví vás bolesti zad i trápení se žehlením

shutterstock_2199487453.jpg

role alobalu
Zdroj: 
Shutterstock
Alobal raději použijte při vaření nebo grilování, při odmrazování mrazničky moc nepomůže.

Jdeme na to!

Pokud nevlastníte spotřebič s funkcí automatického odmrazování, čas od času se na tenhle proces budete muset vrhnout svépomocí. Protože to byl i náš případ, rozhodli jsme se postupovat podle několika „ověřených“ internetových návodů a postupů, které slibovaly, že s pomocí obyčejné aluminiové folie zbavíme mrazák ledu v rekordním čase.

Bohužel i v tomhle případě jsme museli dát za pravdu známému rčení, které říká, že sliby jsou chyby. O rekordní odmražení totiž v žádném případě nešlo. Ba právě naopak! V návodech, které jsme v hlubinách internetu dohledali, se píše, že pláty alobalu má člověk vrstvit přímo na stěny mrazáku ve chvíli, kdy ho částečně odmrazí a ledová krusta není příliš tlustá. Už jste si ale někdy zkoušeli „lepit“ alobal do mrazničky? Rozhodně to není zábava, která by vám ušetřila drahocenný čas.

Přečtěte si také: Proč (ne)používat v kuchyni hliník

shutterstock_1241711227.jpg

rošty zamrzlé
Zdroj: 
Shutterstock
S odmražením roštů vám alobal nepomůže.

Žádný zázrak se nekoná!

I když jsme se na celý proces vykládání mrazničky alobalem chtěli několikrát (lidově řečeno) vykašlat, nakonec jsme tohle martyrium úspěšně dokončili. Na „trik“ padly dvě role alobalu a cca hodina a čtvrt čistého času. I když autoři návodu slibují, že alobal zamezí dalšímu namrzání, případně se ledová krusta bude nacházet jenom na aluminiové folii, kterou stačí vyměnit za novou, žádný zázrak se nekonal. 

Při dalším odmrazování, které bylo nutné provést s běžným časovým odstupem, jsme odstraňovali nejenom vrstvu ledu, ale také potrhaný alobal, který bez dalšího využití skončil v koši. O namrzlých chladicích spirálách spotřebiče, kde je alobal naprosto k ničemu, se snad ani nemá smysl více rozepisovat. Lesklou folii proto budeme raději používat k jiným a mnohem smysluplnějším účelům tak, jak jsme zvyklí.

Použité zdroje:

  • https://www.aazdravi.cz/zkusena-hospodyne-dava-do-mrazaku-vzdy-kus-alobalu-duvod-je-ocividny-a-uspora-obrovska/
  • https://adbz.cz/hobby/odmrazovani-mrazaku-uz-nebude-nocni-murou-usetrete-si-hodiny-casu-tim-ze-pouzijete-kousek-alobalu/
  • https://bydlimeutulne.cz/alobal-je-efektivni-proti-namraze/
  • https://z.aepaisajistas.org/wp-includes/info/?life=proc-davat-alobal-do-mrazaku-to-delaji-hospodynky-ktere-si-vazi-sveho-casu-zkuste-to-take/8179/