Jste zde

Mini lednice je skvělým řešením třeba na chalupu

mini lednice PR Zdroj: Bigstockphoto
Popularita malých lednic neustále roste, to přímo souvisí s tím, že podlahová plocha bytů se často zmenšuje.

30. 9. 2021

Na pracovišti nebo na koleji pak nesdílí lednici tolik lidí jako dříve nebo se malé ledničky používají místo minibarů. Mini lednice jsou tak skvělým řešením pro mnohé situace, které mohou každý den nastat.

Jak vybrat mini lednici, aby dokonale posloužila?

Samozřejmě, že existují obecné parametry, podle kterých je možné lednici vybírat. Jsou tu však i jiné aspekty, které byste před nákupem malé lednice měli zvážit.

Kde bude lednice používána

Prvním je její účel a umístění. Na mini chladničku do kanceláře určitě budete klást jiné požadavky na uspořádání vnitřního prostoru než na mini ledničku do studentského bytu nebo na chalupu kam jezdíte na víkend.

Třeba na chatu pak můžete volit vnitřní uspořádání policové s menšími poličkami na dveřích, a dokonce i přihrádkou na vejce. V těchto malých chladničkách pak možná oceníte i malinkou mrazící přihrádku. Většinou zde přeci jen skladujete suroviny, které máte o víkendu v plánu zpracovat a není tak potřeba příliš velkého prostoru.

Do kanceláře nebo do dílny se pak spíše hodí lednice, které mají pouze policové uspořádání, aby se do nich daly uspořádat láhve s nápoji a svačiny. V těchto chladničkách by byla mrazící přihrádka zcela zbytečná, stejně jako přihrádka na drobnosti včetně vajec.

Funkce, které by ani mini ledničkám neměly chybět

Právě lednice, které využívá větší počet lidí se často stávají semeništěm různých bakterií, protože některé pokrmy zde zůstávají opravdu dlouho. Vhodným řešením může být volba mini lednice s antibakteriální úpravou, která množení bakterií značně omezí.

Kromě čištění lednice je velmi nepříjemné odmrazovat chladničku ještě v práci, vždyť doma to naprosto stačí. Abyste se této nepříjemnosti vyhnuli, jak jen to bude možné, je vhodné volit modely s funkcí No Frost. Díky této funkci je minimalizována tvorba jakékoli námrazy, a kromě občasného úklidu se lednička stává bezúdržbovou.

V případě, že se rozhodnete pro nerezové provedení je vhodné se zaměřit i na povrchovou úpravu. Ta by měla být taková, aby na ní neulpívaly otisky prstů.