Jste zde

TOP 5 nejluxusnějších karavanů a obytňáků: Je libo krb, helikoptéru nebo vlastní vířivku?

Karavan Concorde Centurion 1205 Zdroj: www.concorde.eu
Vlastní bazén, garáž pro Ferrari, krb či helikoptéra. Že vám právě představujeme luxusní sídla na pražské adrese? Chyba lávky! Tyhle všechny vychytávky mají ty nejluxusnější a nejdražší obytné vozy a karavany. Tady je 5 těch nejzajímavějších.

10. 1. 2020

Karavan Elysium s vrtulníkem, chytrou sprchou i toaletou

Někteří ho považují za nejbláznivější obytné auto, jiní za vrchol luxusu. Pravdou ale zůstává, že karavan Elysium si své fanoušky našel. Aby taky ne. Tenhle patnáctimetrový krasavec má vlastní krb i tři obří televize. V zadní části karavanu najdete ledničku v plné velikosti, mikrovlnnou troubu, klasickou troubu, myčku nádobí, chladničku na víno i 75 palcovou televizi.

Samozřejmostí je i koupelna, která má nejen chytrou sprchu, ale i chytrou toaletu. Ta prý pozná, jestli jdete na velkou nebo na malou (neptejte se jak, to opravdu nevíme). Karavan má i druhé patro se střešní terasou, vířivkou, audiosystémem a heliportem s malým vrtulníkem Robinson R22. V plné palbě vás tenhle krasavec vyjde na více než 80 milionů.

Karavan ElysiumZdroj: www.homecrux.com

EleMMent Palazzo RV nabízí výsuvnou terasu a obří rychlost

Superluxusní obytný vůz z dílny rakouské společnosti Marchi Mobile je dalším extravagantním palácem na čtyřech kolech. Oproti konkurenci může tenhle vůz s osobitým vzhledem jet až neuvěřitelných 150 kilometrů v hodině.

Kromě rychlosti je tady zajímavá také vnitřní výbava. Pokud pomineme takové samozřejmosti, jako je mikrovlnka, ložnice provedená ve stylu velkých paláců nebo velkoplošná televize, najdeme tady i terasu, která se vysune na střeše po stisku jednoho tlačítka.  Za tohle „ervéčko“ dáte „jenom“ 60 milionů.

Karavan Elemment PalazzoZdroj: www.marchi-mobile.com

Magellano Edition je synonymem pro 18 tun luxusu

Tenhle obytný kolos standardně poskytuje zázemí pro dvě osoby. Do obývacího pokoje se ale po vysunutí vejde až 8 osob. Součástí kuchyně je prostorná pracovní plocha, vysoká lednice s mrazákem, dvouplotýnkový plynový vařič a trouba. V obytňáku nechybí ani zabudovaný surround sound systém Bose, 32" a 40" televize.

Samozřejmostí je podlahové vytápění, router pracující s LTE internetem nebo kódový zámek s centrálním zamykáním všech dveří. Tenhle krasavec je oproti výše uvedeným přece jen o něco dostupnější. Vyjde vás v přepočtu na „pouhých“ 17 milionů korun.

Karavan Magelano EdditionZdroj: www.magellano.de

Featherlite Vantare Platinum Plus má garáž pro sporťák

Asi nemusíme zmiňovat, že kuchyně tohohle obytňáku má myčku, dva hořáky, výsuvnou spíž a automatický zásuvkový uzamykací systém, který udržuje jídlo a nádobí v bezpečí, když se vůz pohybuje. Zajímavostí jsou rovnou dvě koupelny, vybavené vyhřívanými podlahami, zrcadlovými dlaždicemi a překvapivým množstvím úložného prostoru.

Nechybí samozřejmě ani televizory, včetně vlastního "stealth TV". Samozřejmě se očekává, že s tímhle kolosem nebudete brázdit úzké uličky Maranella, proto je součástí obytňáku i garáž pro menší sporťák. Featherlite Vantare Platinum Plus potencionálního zájemce vyjde na 57 500 000 korun.

Karavan Featherlite Vantare Platinum PlusZdroj: www.featherlitecoaches.com

Concorde Centurion 1205 GST láká na kůži i mramor

Tenhle „dům na kolech“ si zamilují především ti, kteří se rádi obklopují luxusními materiály. Interiér je totiž prošpikován kůží, mramorem a masivem. Vůz váží 26 tun. A ještě aby ne. Vždyť v ložnici nechybí dostatek úložného prostoru a velká kruhová postel, v koupelně pak vana z mramoru a doplňky z nerezové ocele. Krasavec Concorde Centurion 1205 GST vás vyjde asi na 16 000 000 Kč.

Karavan Concorde Centurion 1205Zdroj: www.concorde.eu